Чому не можна святкувати 33 роки: народні забобони

Зміст

З дитинства нам закладають, що ми повинні пам’ятати українську культуру, цінності та традиції. Поговоримо про останнє, тому що традицій у нас ой як багато. Про них ми можемо дізнатися з історій бабусь та дідусів, енциклопедій, літератури, але ж є такі, що століттями передаються з уст в уста! Різноманітні повір’я та приказки, легенди, вірування та забобони — давно є частиною нашої культурної спадщини та народними традиціями. Тільки хтось вважає за потрібне дотримуватися їх, а хтось живе як і жив до цього. Давайте сьогодні поговоримо про народні забобони щодо дня народження, а саме про цифру 33.

Вік Христа: значення та забобони числа 33

День народження — це важливе, наповнене світлом свято для більшості, то чому ж існує повір’я про заборону святкування тридцятиріччя? Появі релігійного забобону слугувала сумна подія. 

Всі ознайомленні, що Ісус загинув мученицькою смертю — його стратили розп’яттям на хресті, і на той момент йому було тридцять три роки. Тому вік 33 називають віком Христа. Святкувати день народження у таку визначальну трагічну дату, означатиме неповагу до світу Божого та поставить під сумнів пам’ять про героїчний вчинок Ісуса Христа. Тому віруючі люди проводять цей день стримано, з повагою та без розкоші.

Загалом, прикмети розповсюджуються на обидва гендери, але все-таки більш обережними треба бути чоловікам.

Основним результатом святкування цього дня є неприємна подія, яка неодмінно станеться у майбутньому. Але потрібно пам’ятати, що ви самі можете неприємно налаштувати та нав’язати собі негативну енергію. Нижче представлена умовна таблиця, яка може виглядати як приклад чому не можна святкувати, але важливо відзначити, що це всього лише творче уявлення примітивних забобонів, з якими корисно ознайомитись для загальних знань. 

ЗабобонПояснення
1 Якщо проігнорувати заборону святкування, це призведе до складних життєвих проблем. Існує ризик накликати на себе важку долю Ісуса.
2Не святкуйте 33-й день народження вдома.Віриться, що це забезпечить вам довге і щасливе життя.
3Одягніть вишиванку або національний одяг.Вважається, що це призведе до збереження традицій та сприятиме культурному розвитку.
4Уникайте самостійного приготування їжі в цей день.Треба оточити себе друзями та родиною, які знають, як готувати, щоб наповнити дім теплотою і обіймами.
5Не купуйте собі подарунки.Віриться, що прийом подарунків від інших принесе вам більше радості та удачі.
6Обов’язково пригощайте гостей здоровою їжею.Віриться, що це забезпечить вам силу і енергію на наступний рік.
7Споживайте 33 склянки води під час святкування.Віриться, що це очистить ваш дух і забезпечить вам довге і здорове життя.
8Під час святкування не говоріть про невдачі чи проблеми.Якщо тримати розмову позитивною та оптимістичною, це привабить удачу.
9Не купуйте одяг чорного кольору.Віриться, що чорний колір може принести нещастя. Оберіть яскраві та позитивні відтінки.
10Покладіть під подушку 33 монет.Вважається, що це принесе фінансовий успіх та процвітання.
11Не смійтеся з власних жартів у цей день.Віриться, що це може принести нещастя. Дозвольте іншим сміятися з вас.
12Утримуйте розмову від негативних тем.Позитивна атмосфера в цей день призведе до успіху в наступному році.

Нагадаємо, це лише художнє уявлення, яке не має наукового підґрунтя і не існує ще доказів, щоб в цей день у іменинника сталася біда. У кожної культури та традиції можуть бути власні вірування та забобони, і вони можуть суттєво відрізнятися. Можливо, у таблиці справді написані надумані прикмети, тому багато віруючих людей навіть не звертають увагу на забобони. Але загальна прикмета відмічання 33 років завжди у центрі уваги, і тільки Вам вирішувати, що обрати: ваш щасливий день, страх за життя чи шанобливе ставлення до святого. З якого боку дивитись, бо кожен має свою голову на плечах.

Забобони та традиції часто є локальними та індивідуальними, і вони можуть варіюватися в залежності від регіону, сім’ї чи інших чинників. Є ще декілька цифр, коли наші пращури вважали за потрібне пропустити свято:

  • 9 років;
  • 13 років;
  • 40 років;
  • 53 роки.

Чи можна все ж таки відмічати 33 роки?

У реальному житті немає жодних об’єктивних чи загальноприйнятих причин, чому б не можна було святкувати 33 роки. Такі заборони зазвичай є частиною фольклору, забобонів, традицій, вигадок конкретних культур чи груп людей. Можливо, у певних місцевостях існують якісь вірування або традиції, які асоціюються із забороною святкування 33 років. Однак важливо розуміти, що це часто є частиною місцевих міфів та культурних особливостей, і вони не мають наукового обґрунтування. Можливо тільки історичне, якщо детально дослідити. 

Намагання бути тихим, хвилювання за стан здоров’я, менше радості — щоб застерегти себе. Такі народні повір’я можуть на психологічному рівні налаштувати звичайну людину негативно, переконати, що станеться щось погане, а думки часто матеріалізуються. Тобто адекватними словами — не треба вірити у всі народні вигадки. Сама церква не віддає заборон на святкування й у самі забобони не вірить, але зазначає, що краще відмічати День Ангела та не святкувати, коли припадає на релігійний день.

Багато вірувань залежать від суспільства, якщо більший відсоток громадськості вірить у повірʼя, вони стають популярними та викликають довіру. Якщо ви чули про якийсь конкретний забобон або традицію, пов’язану із забороною 33-річчя в українській культурі, можливо, варто консультуватися з представниками конкретного регіону чи спільноти в Україні, щоб отримати докладнішу інформацію. Культурні звичаї можуть змінюватися з часом, і не завжди всі люди в країні чи регіоні будуть дотримуватися однакових традицій чи вірувань.

Хочеться додати, що все індивідуально! 

Якщо ви щиро вірите, хочете виразити повагу та вшанувати пам’ять, цінуєте цей день, просто переживаєте, і вам комфортніше відмовитись від святкування — то з легкістю та впевненістю це зробіть! Або ви просто духовно-культурна людина, і цінуєте свої погляди. Кожному особисто вирішувати чи вірити у народні припущення. Коли все-таки немає підтверджених фактів, можете просто ознайомитись з інформацією, зрозуміти, що ви в темі та спокійно видихнути. 

Питання-Відповідь

Чи багато віруючих відмовляються від святкування 33 років?

За статистикою, релігійні люди не всі вірять в забобони, або якщо вірять, то знають як правильніше це втілити. Атеїсти частіше відмовляються від свята.

Якщо людина боїться накликати на себе лихо, але хоче святкувати, що робити?

Поговорити з фахівцями у цій темі, не святкувати пишно. Можна відвідати церкву, а потім святкувати. В принципі ще не існує випадків, коли день народження закінчувалось нещасно, тому все у вашій голові та душі, що вам ближче.

Відноситься заборона відмічати день народження до жінок?

Якщо вірити у забобони, то заборона впливає більше та лише на чоловічу стать. Але ж ми живемо у 21 столітті, де кожен має однакові права, у релігійних сенсах теж, тому до жінок може стосуватися також. Залежить все від ваших поглядів.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Чому не можна святкувати 33 роки, 33 роки: чи можна відзначати чоловікам, Який день народження не можна відзначати, Які дні народження не варто відзначати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *