Скільки заробляє стоматолог в США

Зміст

Медицина, як ніяка інша сфера, відіграє значну роль у житті людей. Як в минулому так і на сьогодення ми, час від часу, потребуємо втручання кваліфікованих спеціалістів задля збереження нашого здоров’я. Та наскільки ж цінуються працівники медичної сфери у світі і де найкраще працювати за медичним фахом – давайте розберемось. 

Скільки за рік заробляє стоматолог в США?

Згідно з даними Бюро статистики праці (BLS), середньорічна зарплата фахівця у галузі стоматології у США в 2022 році становила 175 840 доларів. А це більш ніж втричі перевищує середню річну зарплату для всіх професій, яка в тому ж самому році становила 53 490 доларів.

Та все ж таки всередині Сполучених Штатів рівень оплати може різнитися залежно від декількох факторів, зокрема:

  • Рівень досвіду: як і будь-де, фахівці, що володіють більшим досвідом отримують вижчий дохід, ніж лікарі-початківці.
  • Спеціалізація: зазвичай стоматологи за напрямком ортодонтії та імплантології заробляють більше, ніж фахівці загальної практики.
  • Місцезнаходження: фахівці, що працюють у великих містах матимуть вищу заробітну плату, ніж ті, що практикують у сільській місцевості.

У Сполучених Штатах Америки значну роль відіграє штат, в якому працює фахівець. Розбіжність у середній заробітній платі на рік може становити понад 30 тисяч доларів. Так штат Каліфорнія за рівнем оплати значно обходить не менш популярні Флориду та Іллінойс.

ШтатСередня річна зарплатаВідхилення від середньої зарплати по країні
Каліфорнія202 000 доларів+15%
Нью-Йорк195 000 доларів+12%
Техас185 000 доларів+7%
Флорида175 000 доларів+4%
Іллінойс165 000 доларів+2%

Такий високий рівень оплати також обумовлений шляхом, який проходять майбутні стоматологи перед тим, як стати справжніми фахівцями. Навчання складається з декількох частин. В Америці абітурієнт не може стати студентом медичного університету одразу після школи, тож спочатку він має закінчити коледж за медико-біологічним профілем, а лише потім матиме право на вступ до університету. 

Окрім жорстких критеріїв відбору, навчання на медичному напрямку обходиться студенту зовсім не дешево. Лише за навчання в медичному університеті доведеться віддати близько 500 тисяч доларів США. 

Скільки заробляє стоматолог в Україні?

В Україні стоматологічна справа теж є одним і найприбутковіших напрямків. Проте рівень оплати праці суттєво відрізняється від того, що може запропонувати США.

Згідно з даними сервісу з пошуку роботи Work.ua середня зарплата стоматолога по Україні на січень 2024 року становить близько 40 тисяч гривень на місяць, що становить близько 1 300 доларів США. 

Також зарплатня відрізняється в залежності від міста. Найбільшу оплату отримують столичні стоматологи.

МістоСередня річна зарплатаСередня річна зарплата в доларах США
Київ660 000 гривень17 304 доларів
Одеса450 000 гривень11 798 доларів
Дніпро420 000 гривень11 012 доларів
Львів360 000 гривень9 438 доларів

На жаль, різниця неприємно вражає. Проте ми – українці, тож маємо не здаватися та працювати задля власного розвитку та майбутнього.

Рейтинг оплати стоматологічної праці у світі?

Очевидно, що в перелік країн з найвищим рівнем оплати праці входять розвинені країни. Адже попит на медичні послуги на пряму залежить від рівня життя та забезпеченості громадян країни. Якщо брати загальні показники, то рейтинг середньої заробітної плати на рік виглядатиме так: 

КраїнаСередня річна зарплата
США175 840 доларів
Швейцарія165 440 доларів
Норвегія164 040 доларів
Ірландія162 640 доларів
Данія161 840 доларів
Австралія161 440 доларів
Німеччина161 440 доларів
Канада161 040 доларів

Висока заробітна платня також обумовлена цінами на послуги. Ціна на звичайне видалення зуба в Норвегії може сягати 800 норвежських крон, що в перерахунку на гривні дорівнює приблизно 3 тисячам. В Швейцарії та Сполучених Штатах вартість цієї ж послуги може сягати 20 тисяч українських гривень.

Стоматологія завжди була і буде затребуваною на ринку професій, тож не дивно, що високорозвинені країни готові високо оцінювати своїх фахівців. Спостерігаючи за даною тенденцією хочеться вірити, що одного дня в схожому переліку опиниться і наша Україна.

Питання/Відповіді

Ци можуть стоматологи в Україні отримувати більшу зарплатню?

Так, за умови, що займаються власною практикою або ж практикують у приватних медичних закладах.

Скільки заробляє стоматолог в Харкові?

В середньому від 20 до 40 тисяч гривень на місяць.

Скільки років навчаються стоматологи в США?

Навчання фахівців у сфері стоматології триває мінімум 7 років.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Скільки заробляє стоматолог в США, скільки заробляє стоматолог в сша в місяць, Яка зарплата у стоматолога в сша, Середня зарплата стоматолога у США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *