Чи їдять собаки картоплю

Зміст

Картопля завжди мала місце в раціоні різних народів і стала для нас звичним блюдом. Жарена, варена чи печена – ми любимо всяку! Та чи розділяють ці вподобання друзі наші менші? І, найголовніше, чи йде їм це на користь? Давайте розбиратись!

Чи можна собакам картоплю?

Якщо вас попросять відповісти на запитання “Чи їдять собаки картоплю?”, можна сміливо казати – “Так!”. Ну або ж “Ні”. Тут все так само, як і в людей: одні їдять, інші ж – рідко, або взагалі не їдять. Господарі, що “застали” своїх улюбленців за таким “екзотичним” раціоном часто задаються питанням, що ж сталося з їхнім песиком, що його за вуха не відтягнеш від картопляної грядки? Та не варто перейматись, просто собаки, як і інші живі істоти люблять різноманітність. Все ж важливіше дізнатись її вплив на організм тварини.

Сама по собі картопля багата на складові, що є необхідними для собачого здоров’я. В ній містяться вітаміни групи B і C, вуглеводи, клітковина та деякі мінерали. Але до її складу входить крохмаль, який може призвести до проблем із шлунком тваринки.

Багато спеціалістів вважають, що в собачому раціоні можна обійтись без цього овоча, адже всі поживні елементи можна знайти і в інших продуктах харчування. Досить поширеними є проблеми зі шлунком у собак, до харчування яких додають картоплю. Проте такий ефект може викликати не сама картопля, а її кількість в раціоні та форма в якій вона подається.

В якій кількості можна давати собакам картоплю?

Якщо ви все ж вирішили додати картоплю до раціону вашого улюбленця, то слід пам’ятати про правильне вживання, щоб прикорм не шкодив, а приносив користь. Фахівці рекомендують таку схему:

  • До 50 грамів картоплі на тиждень для песиків дрібних порід
  • До 100 грамів картоплі на тиждень для середніх порід собак
  • До 150 грамів картоплі на тиждень для великих чотирилапих.

Та не дивлячись на поради професіоналів варто враховувати особливості організму саме вашого улюбленця. Адже те, що підходить одному не означає, що підійде і іншому. Тож починайте з меншого та слідкуйте за здоров’ям свого песика.

Яку картоплю можна давати улюбленцям?

Визначившись з дозуванням варто визначитись із формою, в якій собака вживатиме продукт. Цьому питанню варто приділити найбільше уваги, адже від того, як подається картопля залежить її вплив на організм песика.

  • Варена картопля. Картопля, приготована в мундирі цілком підходить для споживання чотирилапим. Проте варто зважати на термін її зберігання. Картопля, що зберігається вже тривалий час має властивість накопичувати під шкіркою соланін – речовину, що становить небезпеку для собаки. Тож чим ближче до весни – тим небезпечніший вплив матиме цей продукт. 
  • Печена картопля теж стане непоганим варіантом для додавання у собачий раціон.
  • Сира картопля стане найкращим варіантом для вашого улюбленця. В ній міститься все найкорисніше, що може бути в цьому овочі. Тож можете натерти картоплинку, або ж нарізати її та порадувати вашого песика.

Смажена, тушкована, картопля фрі – те, що ні в якому разі не можна давати песикам. Тут небезпекою виступає не лише сама картопля. Масла та приправи, що використовуються в процесі приготування іноді можуть шкодити навіть людині, що вже казати про друзів наших менших. Звісно, навряд чи щось трапиться від одного-двох шматочків, але велика кількість може завдати серйозної шкоди.

Коли не можна давати картоплю?

Та все ж є випадки коли картоплю не можна додавати до раціону собаки у жодному разі. Протипоказів небагато, але вони все ж досить вагомі, щоб звернути на них увагу. Не можна давати: 

  1. Якщо песик має алергію, непереносимість чи хвороби, пов’язані з шлунково-кишковим трактом.
  2. Цуценятам. Їхній організм не достатньо сформований, щоб впоратись з таким навантаженням.
  3. Вагітним і самкам, що годують. Крохмаль може погано впливати на молочні протоки самиці.
  4. Тваринкам з малорухливим способом життя теж не варто вводити такий прикорм. Крохмаль може призвести до таких проблем, як ожиріння та інших захворювань.

Та все ж не варто просто експериментувати, краще запитати поради у спеціаліста, що займається саме вашим улюбленцем. Компетентний ветеринар та ваша любов допоможуть вашому песику прожити щасливе та здорове життя!

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Чи їдять собаки картоплю, Коли не можна давати собакам картоплю, Яку картоплю можна давати собакам, Чи можна собакам картоплю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *