Скільки років живуть хом’яки

Зміст

Хом’яки- домашні улюбленці багатьох людей. Ними можна милуватися вічно. Це безневинні тваринки, які постійно в русі, постійно щось гризуть та лякаються від кожного шурхоту. Тому, попри простоту в догляді за ними, також потрібно бути уважним до кожної деталі, адже ці гризуни можуть померти в найнеочікуваніший момент.

Причини смертей хом’яків

Науковці Королівського ветеринарного коледжу провели дослідження причин смертей хом’яків і виявили аж 20 найпоширеніших захворювань. Серед них діарея, укуси інших хом’яків та врослі нігті. Мета дослідження полягала у тому, аби виявити особливість умов для життя цих тваринок.

Виявилось, що найчастішою хворобою у хом’яків є “мокрий хвіст”. Ця бактеріальна інфекція може виникнути через стрес, несприятливі умови або неправильне лікування.

Наступною проблемою виявилися укуси іншими співмешканцями, внаслідок влаштування бійок у клітці. Тому якщо ви хочете підсилити хом’яка у клітку до інших, треба прослідкувати за поведінкою тварин, та у разі чого роз’єднати їх по різних домівках. Усе це робиться для того, аби застерегти сварки між хом’яками.

Скільки живуть хом’яки?

За статистикою, хом’яки живуть досить-таки недовго. На це впливає декілька факторів: генетика, стрес, хвороби, раціон, погані умови життя тощо. Якщо ваш хом’як прожив до 5 років, то, вважайте, ви є власником довгожителя. В загальному, середня тривалість життя цих тваринок 21 місяць, тобто майже 2 роки.

  • Сирійський хом’як: 2-3 роки (можуть жити до 5 років)
  • Джунгарський хом’як (джунгарик): 1,5-2 роки
  • Хом’як Кемпбелла: 1,5-2 роки
  • Хом’як Роборовського: 3-3,5 роки
  • Китайський хом’як: 2-3 роки

Доведено, що в дикій природі хом’яки живуть набагато менше. Адже, вони є здобиччю хижих тварин. Через це хом’яки живуть у постійному стресі, занурюючись у глибоку нору. Також у дикій природі важко знайти здорове харчування, яке не зашкодить, а принесе користь тваринці.

В домашніх умовах все набагато комфортніше. Там завжди затишно і тепло, ажде господарі постійно піклуються про улюбленця: забезпечують його здоровим харчуванням, облаштовують клітку усім необхідним та намагаються викликати у хом’ячка якомога менше стресу.

Як забезпечити довге життя хом’яку?

Оскільки відомо, що хом’яки живуть недовго і можуть у будь-яку хвилину захворіти чи навіть померти, виникає питання: як же зробити так, аби улюбленець прожив максимально довго в комфорті і безпеці? Ось декілька порад, які точно гарантують довге життя вашому хом’ячкові:

  1. Забезпечте своєму хом’яку збалансоване харчування, включаючи спеціальний корм, свіжі овочі, фрукти та зерно. Уникайте перекормлювання, оскільки це може призвести до ожиріння та інших проблем зі здоров’ям.
  2. Забезпечте чистоту у місці проживання хом’яка. Щотижневе прибирання клітки та заміна наповнювача допоможе запобігти захворюванням.
  3. Надайте хом’яку можливість виходити з клітки на прогулянку в спеціальному місці, де він може рухатися та досліджувати навколишнє середовище.
  4. Проводьте регулярні візити до ветеринара для перевірок здоров’я та вчасного виявлення будь-яких захворювань.
  5. Уникайте стресових ситуацій вашого хом’яка. Дотримуйтеся спокійного та надійного стилю спілкування з ним.

Тож, щоб ваш улюбленець прожив з вами як можна довше, необхідно дотримуватися всіх інструкцій, що дозволять хом’ячку почуватися максимально комфортно у ваших умовах. Якщо ж ви ще неготові до такого ретельного догляду- тоді краще трохи почекати з улюбленцем, адже “ми відповідальні за тих, кого приручили!”

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Скільки років живуть хом'яки, скільки живуть хом'яки без їжі, скільки живуть хом'яки без води, Скільки живуть свійські хом'яки, Чому хомяки мало живуть, Скільки живуть хом'яки в домашніх умовах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *