Сноу-шу: опис породи кішок, характер, догляд

Зміст

Такі м’якенькі та муркотливі, коти, дарують людям радість, спокій та щастя. Вони бувають різні: стримані та скажені, характерні, говіркі, багатоколірні і так далі. Є вуличні, а є породисті, метиси. Хтось віддає перевагу вишуканим породистим котам, а хтось обожнює й ніжного, вуличного муркотика. Сьогодні поговоримо про таку незвичайну породу як Сноу-шу.

Походження і характеристика породи

Кішка сноу-шу (Snowshoe) є породою котів, яка виникла в Сполучених Штатах. Ця порода походить від суміші сіамської кішки та американської кішки. Вона отримала свою назву через особливе забарвлення лап, що нагадує сліди на снігу. Сноу-шу вперше була виведена в середині 20-го століття. Доволі рідкий вид, хоча зараз все більше людей хочуть купити таку цікаву кішечку. Головними характеристиками цієї породи є темне забарвлення на масці, вухах, лапах та хвості, а також біла “чобіткова” марка на лапах, що робить їх схожими на взуття для ходьби по снігу. Білий колір тут має чистий білуватий відтінок. Після народження лише через декілька тижнів з’являються кольорові осередки, бо до цього кошенята повністю білі. Забарвлення у всіх неоднакове, тому неможливо вгадати, де будуть знаходитись плямки, до прикладу, можливо буде десь нерівномірно. Мають загострені вушка на великі відстані одне від одного, очі трохи під нахилом, голова трикутної форми. Тварина має середній розмір. Саме тіло досить спортивного характеру, довге. Також порода відома маскуванням на морді у формі “V”. Існує два види забарвлення такої породи:

  1. Сіл-пойнт — спина темніша, наче топлене молоко, живіт світло-коричневий, голова та кінцівки темні. 
  2. Блю-пойнт —- світліший від попереднього: спинка світло-блакитна, живіт світлий, кінцівки і голова сіро-блакитні. 

Ці коти володіють характерними рисами, що спільні для сіамських кішок, такими як інтелігентність, активність та соціальність. Крім того, їх великі сині очі і коротка шерсть роблять їх популярними серед котоводів.

Характер сноу-шу

Порода цих котів має дуже глибокий та розвинутий розум і характер. Коти одночасно рухливі та стримані. Вони мають велике добре серце. Іноді кішка може зрозуміти ваш настрій та намагатись заспокоїти. Або буде грайливою та смішною. Буде другом та співбесідником. Тому сноу-шу душевні, ніжні та віддані члени родини. Частіше вибирає людину, що більше всіх проводить час вдома, грає з тваринкою. Але обожнює ластитись і до інших. Гарно відносяться до дітей, самостійні та по життю непосидючі. За характером врівноважені, незалежні, люблять знайомі місця. Щодо характеру, сноу-шу спадкує багато позитивних якостей від своїх сіамських предків, а також має свої унікальні особливості:

РисаОпис
СоціальністьСноу-шу вважають дуже соціальними, комунікабельними та люблячими кішками. Вони зазвичай добре адаптуються до родинного оточення і швидко стають частиною сім’ї. Вони відчуваються щасливими, коли їм приділяють увагу та ласку. Важливо встановлювати з ними емоційний контакт та створювати позитивне оточення.
РозумЦі коти відомі своєю високою інтелігентністю, грацією. Вони легко вчаться, можуть навчатися командам і взаємодіяти з власниками. Дуже розумні, можуть відкривати двері.
АктивністьСноу-шу — це енергійні коти, які люблять гратися і рухатися. Вони можуть виявляти цікавість до різних іграшок і самостійно знаходити ідеї для ігор. Люблять свіже повітря.
Голос Як і їхні сіамські предки, сноу-шу володіють вираженим голосом і можуть виражати свої потреби та почуття звуками та муркотінням.
Любов до увагиВони часто виявляють схильність до того, щоб бути в центрі уваги. Це кішки-компаньйони, які можуть веселити своїх власників своєю присутністю.

Загалом, сноу-шу є чудовими домашніми улюбленцями для тих, хто цінує активність, розум та дружелюбність у своїй кішці. Звісно, бувають й примхи. Ще цікавий факт: люблять воду.

Догляд за кішкою

Загалом, сноу-шу — це здорові, не гіпоалергенні кішки. Хворіють рідко. Сноу-шу — це активні коти, тому вони потребують достатньої кількості руху та розваг. Забезпечте їм доступ до іграшок та грайте з ними, щоб вони могли виплескувати свою активність.

Догляд за кішкою породи сноу-шу включає в себе ряд аспектів, які сприяють їхньому здоров’ю та добробуту. Порода трохи має свої забаганки у їжі. Забезпечте свою кішку якісною збалансованою дієтою, пропорції якої враховує її вік, розмір та активність. Жвавому кошеняті буде треба більше енергії, ніж дорослому посидючому. Важливо слідкувати за раціоном та уникати надмірної кількості споживання, аби тримати тварину у формі. Яка треба кількість корму, краще консультуватись з ветеринарами. 

Коротке хутро сноу-шу не вимагає спеціального догляду, проте воно потребує регулярного вичесування (1 раз на тиждень), щоб уникнути утворення комків і вивести відмерлі волоски. Щоб хутро було лагідне та доглянуте. Можете подарувати хвилинку увагу улюбленцю, це йому сподобається! Регулярне чесання також сприяє зменшенню випадіння волосся та утриманню шерсті в гарному стані. Але й на стан хутра впливає загальний стан здоров’я тварини. Тому навідуйте лікарів та перевіряйте шкіру на наявність небажаних гостей. Регулярні візити до ветеринара важливі для виявлення будь-яких проблем здоров’я та для вакцинації. Ветеринар також надати поради щодо профілактичних заходів та дієти. Загалом, ретельний догляд і вивчення потреб своєї кішки допоможуть забезпечити їй щасливе та здорове життя. До прикладу, базове це підрізати кігті, чистити вушка та зубки.

Загалом, коти можуть бути важливим елементом для поліпшення якісного життя та додавати радості та задоволення в домашнє оточення. Коти часто стають вірними компаньйонами своїх господарів. Проведення часу з котами може сприяти виробленню в організмі важливих хімічних речовин, таких як серотонін та ендорфіни, що сприяють підвищенню настрою та зниженню рівня стресу. Гра з котом, прогулянки та загальна активність можуть сприяти підтримці активного образу життя та зниженню ризику серцево-судинних захворювань людини. Взаємодія з котами може вчити дітей відповідальності, сприяти розвитку емоційних навичок та вихованню любові до тварин. Деякі люди відзначають, що вони знаходять творчий натхнення або успіх у власництві котів. Тому дізнавайтесь більше про породи котиків, щоб радувати одне одного увагою та ласкою. Також обов’язково розглядайте варіанти, аби взяти котика з притулку!

Питання/Відповіді

Чи популярна порода сноу-шу?

Її можна зустріти доволі рідко у наших краях, проте популярністю порода все одно необмежена.

Як можна назвати ніжно такого котика?

Сніжинка, Місяць, Промінчик, Іскорка, Лапочка, Перлинка, Баксик.

Чи важливо правильно підбирати їжу?

Звісно, є багато продуктів, які не рекомендуються у вживанні котикам. Також важливо зберігати правильні пропорції та думати за корисні елементи.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Характер сноу-шу, Сноу-шу: фото кошки, опис породи кішки сноу-шу, Скільки років живуть сноу-шу, Скільки важить сноу-шу, догляд за сноу-ши

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *