Скільки живуть кити?

Зміст

Підводний світ дивує своєю різноманітністю та захоплює неосяжністю. Скільки б люди не вивчали флору та фауну – навряд чи на наш вік припаде якесь неймовірне відкриття. Та відсутність чогось кардинально нового не означає, що нам нема про що поговорити сьогодні. 

Тривалість життя китів

Тривалість життя китів та інших китоподібних залежить від багатьох факторів, але в першу чергу все ж таки від конкретного виду. Якщо білуги живуть близько 50 років, то сині кити можуть жити всі 100 років, а вік найстаршого у світі гренландського кита складав майже 300 років. Це робить китів рекордсменами у категорії “Найбільша тривалість життя серед ссавців”. З тривалістю життя інших китоподібних можете ознайомитись у підготованій нами таблиці.    

ВидТривалість життя
Гренландський кит200-250 років
Синій кит80-110 років
Фінвал90-95 років
Кашалот70-80 років
Смугач50-70 років
Білуга35-50 років
Дельфін30-50 років

Фактори, що впливають на тривалість життя

Не дивлячись на розміри цих ссавців для них все ще залишається багато загроз. Окрім різновидів китоподібних існує багато чинників, що можуть повпливати на тривалість їхнього життя:

 • Як правило, великі кити живуть довше, ніж дрібні. Це пов’язано із низькою швидкістю метаболізму. За рахунок цього вони витрачають менше енергії.
 • Це пов’язано зі зменшенням ризику травмування та захворювань у менш активних особин. Проте повна відсутність активності може призвести до протилежного результату.
 • Як правило, кити, що проживають у холодних водах живуть довше, ніж ті, що в теплих. Оскільки холодна вода є більш щільною, то китам не доводиться витрачати надто багато енергії на плавання.
 • Деякі види китоподібних є здобиччю для хижаків, що може негативно повпливати на популяцію.
 • Зміни клімату, забруднення навколишнього середовища чи випадкові загибелі – кожен з цих чинників може нести загрозу для китоподібних.
 • Кити, як і будь-які інші істоти, можуть володіти окремими генетичними маркерами, що впливають на тривалість життя.

Також у минулому широкою популярністю користувався китобійний промисел, оскільки китовий жир широко використовувався у багатьох сферах життя та промисловості. У 1986 році була прийнята офіційна заборона на полювання, проте деякі країни ще й досі практикують це ремесло.

Як зберегти популяцію китів?

Найважливіше, що варто зробити, аби вберегти китів – відстежувати та карати браконьєрство. За даними Міжнародної ради китобійного промислу лише за 2022 рік вбили щонайменше 800 китів.

Також варто повністю заборонити комерційне полювання. За підрахунками того ж року на наукових підставах було вбито 507 китів.

Проте основною загрозою, що суттєво загрожує популяції залишається забруднення вод, від якого страждають не лише кити, а й вся морська флора та фауна.

Тож людям вже зараз варто зробити правильний вибір та стати на захист цих неймовірних тварин.

Цікаві факти про китів

Якщо вам, як і нам хочеться дізнатись ще щось цікаве про цих тварин, то ось для вас декілька фактів:

 1. Кити можуть не дихати до двох годин завдяки величезному об’єму легень. Проте вони частіше обмежуються проміжками у 10-40 хвилин.
 2. В певний час кити сплять лише на одно половину мозку, оскільки під час сну їм потрібно періодично підійматися на поверхню.
 3. Хвости у китів так само унікальні, як і відбитки пальців у людей.
 4. Серце синього кита зазвичай важить від 600 до 700 кілограмів і за розмірами приблизно як автомобіль. Ця система перекачує 8 тисяч літрів крові.
 5. У китів відсутні голосові зв’язки, проте вони здатні виконувати пісні по 30-40 хвилин. До речі, кити – єдині ссавці, крім людей, що можуть співати пісні.

Сподіваюсь, ви знайшли для себе щось, що наблизило вас до розкриття таємниць підводного світу та їхніх неповторних мешканців.

Питання/Відповіді

На яку глибину здатні занурюватися кити?

Вони здатні зануритися на 3,5 кілометри.

Що п’ють кити?

Як не дивно, але кити не п’ють морську воду, не дивлячись на те, що живуть у ній. Всю потрібну вологу вони отримують із їжі.

Як дихають кити?

Вони вдихають повітря дихалом, розташованим на задній частині голови.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Скільки живуть кити, скільки років живуть кіти, тривалість життя китів, скільки живуть сині кити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *