Що означає ім’я Устим?

Зміст

Ще з давніх часів імені людини надавалось особливе значення. В азійських культурах ім’ям визначали статус чи родовід. В індійській – могло мати сакральне значення та пов’язуватись з божеством. В Європі ж імені надавали меншого релігійного значення, проте воно мало значення в соціальних та професійних аспектах. На сьогодні ставлення до імен дещо змінилось, та це не означає, що нас перестало цікавити наше минуле. 

Походження імені Устим

Ім’я Устим бере своє коріння з грецької мови. Воно є варіантом імені Еустахій, що складається з двох слів:

 • “εὖ” (eu) – (з грецької) – “гарно” або “добре”
 • “σταχύς” (stachus) – (з грецької) – “колос” або “вузький кущ”. 

Тобто в сумі Еустахій означає “добрий колос” або ж “гарний вузький кущ”. 

Ім’я Устим є одним із варіанти цього імені та має значення “добрий”, “щедрий або “щасливий”. Воно вказує на доброзичливість та доброзичливість його носителя. 

Також існує варіант походження імені з латинської мови:

 • “justus” – (з латинської) – “справедливий”. 

Ім’я вказує на порядність та справедливість того, кому воно належить. Має спільний корінь зі теж запозиченим з латини словом “юстиція”.

Вплив імені Устим на характер 

Ім’я Устим вже саме по собі цікаве та привертає увагу, але для його володаря воно теж має значення. Парубки з цим іменем володіють особливою “мовчазною” харизмою. Вони здатні звернути на себе погляди просто зрідка ділячись з оточуючими своїми поглядами на ту чи іншу тему. 

Устими звикли говорити лише про ті речі, на яких вони розуміються. І будьте певні, якщо їх вже щось зацікавило, то не зупиняться, поки не проаналізують навіть найменші деталі цієї теми. Адже для Устима важливо мати не лише власну, але й правильну точку зору на те, чи інше питання. 

 Хлопчик на ім’я Устим виросте добрим та спокійним хлопцем, проте матиме гостре відчуття справедливості. Тож будьте певні, що він не пропустить повз жодного несправедливого зауваження. І це чи не єдине, що може вивести Устима зі стану спокою та суцільної рівноваги. 

Іноді саме це стає причиною непорозуміння з Устимами. Через їхню надто спокійну реакцію оточуючі можуть помилково вважати їх байдужими. Проте це зовсім не так. Устими звикли обробляти та сприймати інформацію у своєму темпі та жити за кредо “Все добре, поки все добре”. 

У стосунках Устими готові робити все, щоб їхня половинка почувала себе максимально безпечно та комфортно. Це робить з них турботливих партнерів, що готові піти на все заради своєї сім’ї.

Різні форми імені

Устим, Устин, Юстин, Устимко, Устимчик, Стим, Устя (жіноча форма імені).

Поширеність імені Устим 

В Україні та деяких інших слов’янських країнах ім’я Устим набуло традиційного та культурного значення. Поширеність імені залежить від періоду та культурних традицій. Ім’я зустрічалось як у звичайному побуті, так і в козацьких реєстрах. Оглядаючись на сучасну тенденцію повернення до культурних витоків, не виняток, що вже через декілька років ім’я Устим зустрічатиметься значно частіше.

Відомі історичні постаті з ім’ям Устим

Серед носіїв цього імені зустрічались і постаті, відомі в історії:

 1. Юстин Філософ – Був одним із перших захисників християнської віри від язичництва. 
 2. Устим I – історична постать, що прославилась як Київський та Галицький митрополит у XV столітті. Мав вплив на розвиток Київської русі.
 3. Устим Кармелюк – (1899 – 1978 рр.) – український науковець, лікар та герой Української Радянської Соціалістичної Республіки. Вніс вагомий внесок в розвиток української науки та здійснював дослідження у галузі медицини.

День ангела

Люди на ім’я Устин святкують іменини та День Ангела Устина аж 12 разів на рік: 

 • 1 січня;
 • 7, 13, 14 квітня;
 • 1, 14 червня;
 • 18 липня;
 • 1 серпня;
 • 12, 17 вересня;
 • 5 жовтня;
 • 30 листопада.

  Яким би не було ім’я і його значення, та воно не вплине на майбутнє дитини так, я це можуть зробити батьки. Тож подаруйте своїм дітям не лише гарне ім’я, а й гарне дитинство.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Що означає ім’я Устим, Відомі історичні постаті з ім’ям Устим, Коли день ангела у Устіма, Вплив імені Устим на характер, Походження імені Устим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *