Які предмети потрібно здавати на стоматолога?

Зміст

У сучасності багато професій втрачають актуальність або й взагалі зникають. Звісно, що з розвитком технологій, на заміну старим приходять нові. Проте, все ж таки, є давня професія, яка залишається затребувана протягом усіх століть – це лікар. Але й не потрібно забувати, що освоїти цю професію доволі довго і нелегко. Тому, як говорять, лікарями стають найсміливіші і найтерплячіші. Якщо ви саме такий, то вам сюди, адже сьогодні ми розкажемо про навчання однієї з медичних галузей – стоматологію.

Якість медичної освіти в Україні

Медична освіта в Україні має свої сильні і слабкі сторони. З позитивного боку, вищі медичні навчальні заклади в Україні забезпечують широкий спектр спеціальностей та високий рівень фахового навчання. Програми включають теоретичні та практичні аспекти, а також стажування в клініках.

Однак існують проблеми, такі як недостатня фінансова підтримка та застаріле обладнання в навчальних закладах. Також іноді виникають суперечки стосовно актуальності певних програм та їх відповідності сучасним медичним вимогам. Важливим є покращення стандартів контролю якості навчання та постійне оновлення програм для відповідності сучасним стандартам медичної практики.

Як вступити на факультет стоматології?

Як уже відомо, стоматологія досить-таки нелегка спеціальність, тому вступ на неї потребує ретельної підготовки. Щоб зробити перший крок до освоєння цієї професії, вам необхідно відповідально виконувати кожну з наступних вимог:

  • Підготовка до НМТ. Складання НМТ є обов’язковим. Тому, щоб вступити у 2023 році на спеціальність 221 – стоматологію, вам необхідно якісно освоїти ці предмети:
    • Українська мова;
    • Математика;
    • Біологія або фізика, або хімія, або історія України, або іноземна мова (за вибором).

Ваші бали з цих предметів будуть важливим фактором при вступі.

  • Вибір університету та факультету. Оберіть медичний університет чи медичний факультет, який пропонує програму зі стоматології.
  • Подача документів. Після отримання результатів НМТ, подайте документи на вступ. Вони включають в себе заяву, копії документів про освіту, результати НМТ, а також паспорт та ідентифікаційний код, 4 фотокартки (3х4), документ про реєстрацію місця проживання.
  • Проходження конкурсу. Ваші бали з НМТ, а також конкурсні бали, які включають результати попередньої освіти, будуть враховувати при формуванні рейтингу вступників.
  • Проходження вступних іспитів (за необхідності). Деякі університети можуть вимагати проходження додаткових вступних іспитів. Цю інформацію ви можете дізнатися з сайту обраного вузу.
  • Отримання рішення про вступ. Після завершення конкурсного відбору, вам буде повідомлено про результати. У разі прийняття, слід докласти всі необхідні зусилля для успішного навчання в подальшому на факультеті стоматології.

Пам’ятайте, що дуже важливим є перевіряти конкретні вимоги та процедури вибраного вами університету, оскільки кожен вуз має свої особливості.

Найкращі медичні заклади України

Для тих, хто ще в роздумах і не знає, який  медичний вуз обрати, ми створили спеціальну таблицю, де ви зможете дізнатися найголовніше: місце в рейтингу, вартість навчання за рік та орієнтовну кількість бюджетних місць. Так вам простіше буде зважити всі за і проти.


Назва вузу

Вартість навчанняза рік
Орієнтовнакількість бюджетних місць
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького58 8005
Дніпровський державний медичний університет58 6935
Буковинський державний медичний університет58 6937
Одеський національний медичний університет48 3005
Тернопільський національний медичний університет імені І. Горбачевського48 0008
Полтавський державний медичний університет46 47010
Вінницький національний медичний університет імені М.І.Пирогова42 44010
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця42 0008
Харківський національний медичний університет48 00010
Запорізький державний медико-фармацевтичний університет37 7907

Важливо знати, що мінімальним прохідним балом на бюджет на стоматологію є 150, як на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти), так і на основі НРК5 (при наявності диплому молодшого спеціаліста за спеціальністю 221 Стоматологія або Зубний технік). Але чи вступите ви на бюджет, залежить тільки від загального рейтингу усіх абітурієнтів.

Тож, найголовнішими факторами, які впливають на ваше медичне минуле – підготуватися і скласти добре іспити, вибрати хороший вуз і старанно та наполегливо працювати як у навчанні, так і на майбутній роботі.

Питання/Відповіді

Скільки років потрібно вчитися на стоматолога?

Саме навчання на стоматолога триває 5 років, потім додається інтернатура з лікарських спеціальностей первинної спеціалізації.

Який найкращий медичний університет в Україні?

На даний момент, перше місце у рейтингу медичних університетів України посідає Національний медичний університет імені О.О. Богомольця і 12 місце у загальному рейтингу.

Скільки заробляють стоматологи в Україні?

В середньому, місячна зарплата стоматолога в Україні становить 40 000 грн.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Які предмети потрібно здавати на стоматолога, що треба здавати на стоматолога, Як вступити на факультет стоматології, Який прохідний бал на стоматологію, Що треба здавати на стоматолога після 11 класу, Які предмети здавати на стоматолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *