Як правильно видаляти зуби: поради від професіоналів

Як правильно видаляти зуби: поради від професіоналів
Зміст

Видалення зубів – це досить поширена стоматологічна процедура, яка може бути необхідною з різних причин, таких як карієс, травми, перекриття зубів чи ортодонтичне лікування. Незважаючи на те, що це звучить як неприємна процедура, у досвідчених лікарів з H&B Clinic https://hbclinic.com.ua/vydalennya-zybiv/ вона проходить максимально безболісно та комфортно для пацієнта.

Коли необхідне видалення зуба

Є кілька основних причин, коли видалення зуба є найкращим рішенням:

  1. Карієс на пізній стадії. Якщо каріозне ураження охоплює велику частину зуба або досягло нервових закінчень, то, на жаль, його неможливо врятувати, і видалення стає єдиним варіантом.
  2. Травми зубів. Сильні удари або травми можуть призвести до тріщин або зламів зубів, які неможливо відновити.
  3. Перекриття зубів. Інколи для правильного прорізування зубів мудрості або виправлення прикусу необхідно видалити деякі зуби.
  4. Захворювання ясен. При важких формах пародонтиту, коли кісткова тканина та зв’язки навколо зубів серйозно пошкоджені, видалення може бути єдиним способом зупинити поширення інфекції.

Підготовка до видалення зуба

Перед процедурою видалення зуба лікар H&B Clinic проведе ретельний огляд та зробить необхідні рентгенівські знімки. Це допоможе визначити найбільш безпечний та ефективний спосіб видалення.

Після детального обстеження лікар повідомить вам про всі можливі ризики та ускладнення, які можуть виникнути під час або після процедури. Це допоможе вам зробити усвідомлений вибір та психологічно підготуватися до видалення зуба.

Як проходить видалення зуба

Процедура видалення зуба складається з кількох етапів:

  1. Знеболення. Для забезпечення максимального комфорту пацієнта лікар H&B Clinic проводить місцеву анестезію в ділянці видалення зуба. Це дозволяє повністю знизити больові відчуття під час процедури.
  2. Розтин ясен (за необхідності). У деяких випадках, наприклад, при видаленні зубів мудрості або коренів, лікарю може знадобитися зробити невеликий розріз ясен для кращого доступу.
  3. Видалення зуба. Залежно від складності випадку, лікар використовує спеціальні інструменти для обережного видалення зуба. При цьому він намагається мінімізувати пошкодження навколишніх тканин.
  4. Зупинка кровотечі та очищення рани. Після видалення зуба лікар ретельно очищає рану та зупиняє кровотечу за допомогою спеціальних матеріалів або швів (за потреби).
  5. Накладання пов’язки. Наприкінці процедури на рану накладається стерильна пов’язка, яка допомагає утворенню згустку крові та запобігає інфікуванню.

Залежно від складності випадку, процедура видалення зуба може тривати від кількох хвилин до години. Лікарі H&B Clinic роблять усе можливе, щоб мінімізувати дискомфорт пацієнта під час та після процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *