Яке майбутнє у поліетиленових мішків

Зміст

Пакети з поліетилену – це один з найбільш зручних видів упаковки, яка застосовується в різних країнах по всьому світу. Однак це призводить до утворення відходів у великій кількості, а пластик, з якого виготовляється дана упаковка, як відомо, розкладається в природних умовах дуже довго. Через це порушується питання про те, наскільки довго ще людство використовуватиме поліетиленові мішки для сміття або пакети для покупок.

Чим небезпечне використання пакетів із поліетилену

Поліетиленові мішки та пакети можуть нести такі ризики для навколишнього середовища:

  • Потрапляння у якості сміття в ґрунт або водоймища призводить до їх забруднення. При цьому пластик розкладатиметься від 300 років і більше, і відповідно зберігатиметься в ґрунті чи воді протягом століть.
  • Пластикові пакети при неправильній утилізації також шкодять тваринам, рибам та птахам. Вони можуть поїдати поліетилен чи заплутуватись в ньому, що несе серйозну загрозу для нормальної життєдіяльності різних форм життя. В океанах сміття об’єднується в цілі острови з пластику, потрапляючи куди, нерідко гинуть черепахи, дельфіни, кити, риба та інші мешканці водної стихії.
  • Кліматичні зміни також пов’язані із виробництвом пластикових пакетів. Зокрема полімерна сировина, яка необхідна для виробництва плівки, виготовляється з нафти. Сам процес виробництва призводить до виділення великої кількості парникових та вуглекислого газу. В той же час, потрапляючи у довкілля, полімерні матеріали призводять до ще сильнішого збільшення парникового ефекту.
  • Кожна держава, де широко поширені поліетиленові мішки та пакети, відчуває певні труднощі з направленням коштів на утилізацію таких відходів. Процес утилізації та переробки пластику є досить витратним, що призводить до незворотних фінансових витрат і позначається на економіці.

Яке рішення може бути прийняте для зменшення впливу на довкілля

Сьогодні не можна говорити, що від поліетиленової плівки можна утриматися у всіх сферах. Однак у деяких відношеннях пластикова упаковка може бути замінена більш екологічною продукцією.

Чим у майбутньому можна замінити нові пакети

Деякі країни вже сьогодні починають повертатися до паперових пакетів для покупок замість пластикових. Варто виділити всі доступні варіанти, які дозволяють зменшити шкоду навколишньому середовищу ти використання поліетиленових матеріалів.

Паперові пакети

Пакети із щільного паперу можуть використовуватися кілька разів для транспортування різних речей чи куплених товарів. За міцністю та універсальністю застосування вони фактично не поступаються поліетиленовим. Їх єдиним недоліком є ​​більш висока ціна, ніж у плівкової упаковки.

Пакети з крафтового паперу

Для виготовлення використовується деревна целюлоза, яка обробляється найбільш чистим та екологічним чином без використання хлору, на відміну від класичного білого паперу.

Сумочки з тканини

Дані вироби знайшли широке застосування в різних сферах і сьогодні дуже часто використовуються в якості сумки шоппера. Зручність використання цих сумок відрізняється також довговічністю, міцністю та універсальністю.

Пакети з біорозкладного полімеру

Полилактид або PLA є чудовим способом замінити класичний пластик. Для його виготовлення використовується рослинна сировина у вигляді кукурудзи, картоплі, цукрової тростини. Здається малоймовірним, щоб такі матеріали могли замінити собою класичний пластик, проте поступово вони набирають популярності у виробників упаковки та споживачів такої продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *