Собака часто дихає? Ось можливі причини

Зміст

Турботливі господарі завжди хвилюються за здоров’я свого улюбленця. Особливо переживають ті, хто вперше завів домашню тваринку, адже ще бракує досвіду. Зазвичай, коли ми помічаємо якусь незвичну поведінку чи дивний стан улюбленця, то одразу з’являються підозри на якусь хворобу. Проте дивна поведінка тварини для нас, може бути абсолютно нормальною для неї. Як приклад – часте дихання у собак. Це може бути як нормою, так і проявом певного захворювання. Тому важливо знати про це і вміти відрізняти.

Особливості будови дихальної системи у собак

Щоб розібратися у диханні песиків, спочатку потрібно знати будову їхньої дихальної системи. Вона влаштована у собак так само, як і в більшості ссавців, проте, є і свої особливості.

Собаки мають добре розвинений нюховий апарат з великими носовими порами та складними носовими ходами, які допомагають їм виявляти запахи та адаптуватися до навколишнього середовища. Дихальна система собаки має трахею та бронхи, що поділяються на менші гілки. Вони доставляють повітря до легень. Легені мають велику поверхню газообміну, де відбувається обмін кисню й вуглекислого газу.

Також собаки мають діафрагму – плаский непарний м’яз, що розділяє грудну та черевну порожнини, які допомагають в процесі дихання. Собаки дихають через рот і ніс, але, в основному, вони використовують ніс для регулювання температури повітря та запахів.

Тож, з особливостями будови дихальної системи собак розібралися, тепер перейдемо до самого дихання.

Норми дихання у собак

Причини важкого та частого дихання у собак поділяються на фізіологічні та патологічні. Тому дуже важливо відчувати межу між нормою та порушенням.

Коли ви бачите, що абсолютно здорова собака часто дихає, не поспішайте панікувати! Це просто фізіологічний процес, який притаманний усім живим істотам. Ось список ситуацій, де це є нормою:

  • Після активних ігор, стрибків, бігу собаки можуть часто дихати, щоб відновити нормальний рівень дихання. Так само як і люди.
  • Іноді у собак пришвидшується дихання, коли вони тільки що поїли, особливо велику порцію.
  • Собаки можуть задихатися або швидше дихати в умовах спеки або високої температури. Таким чином, вони охолоджують свій організм.
  • Так, яскраві емоції, такі як страх, радість, гнів можуть також бути причинами пришвидшення темпу дихання.
  • Події, які спричиняють стрес, зазвичай, супроводжуються частим диханням. Наприклад, це може бути якась хвилююча подія для собаки: візит до ветеринара та грумера, купання тощо.
  • Під час цих процесів у собак підвищується концентрація статевих гормонів, що також є причиною тахіпное (часте дихання).
  • В момент, коли собаки відходять від наркозу після операції, їхній організм потребує більше кисню.
  • Після вакцинації часте дихання може бути через таку реакцію організму. Проте, важливо знати, коли собака починає дихати ривками чи задихатися після вакцини, це вже є проявом певного порушення. Тому негайно треба звернутися до ветеринара.
  • Приймання певних ліків може супроводжуватися тахіпное у собак.
  • Коли собака вагітніє, часте дихання пояснюється надмірним навантаженням на організм. В період лактації, зазвичай, у собак підвищується температура тіла. Тому часте дихання допомагає охолодитися.
  • Особливість породи собак також є причиною тахіпное: колапс трахеї, плеската форма морди тощо.

Тому, якщо ви хвилюєтеся через якусь з вищеперлічених причин, то знайте, що це все елементарні фізіологічні процеси, які допомагають собакам краще пристосуватися до певної ситуації.

Патології при частому диханні

Також тахіпное у собак може бути через порушення стану здоров’я. Адже будь-яка хвороба супроводжується надмірним навантаженням на легені, що призводить до нестачі кисню. Це може бути часте, важке, переривчасте дихання чи навіть задихання – все залежить від особливостей певної патології. Ось деякі з них:

  • Такі хвороби серця як серцева недостатність або захворювання клапанів у собак часто супроводжуються пришвидшенням дихання.
  • Особливо часте дихання яскраво виражене при пневмонії, бронхіті або астми.
  • Перегрівання тіла може призвести до тахіпное, особливо під час спеки або надмірного фізичного навантаження. Проте, не варто плутати перегрівання із тим, коли собаці просто спекотно.
  • Наприклад, це такі хвороби як обтурація дихальних шляхів або інші проблеми, що обмежують нормальне дихання.
  • При ушкодженні грудної клітки виникає скупчення крові у плевральній порожнині, що створює перешкоду для нормального дихання.
  • На дихання собак також впливають виникнення різних пухлин, поліпів у носоглотці та інших новоутворень.
  • Внаслідок алергій, у собак підвищується больовий синдром та температура тіла, що також супроводжується частим дихання.
  • Після полог можуть розвинутися легеневі хвороби, інфекційні захворювання, молочна лихоманка (еклампсія)- це все також дуже впливає на дихання собак.

Важливо знати, якщо у собаки спостерігається часте дихання без явних фізичних чи емоційних причин або, якщо це супроводжується іншими симптомами (слабкість, втрата апетиту, кашель), необхідно негайно звернутися до ветеринара.

Коли потрібно звертатися до ветеринара?

Іноді ми помічаємо дивну поведінку за своїм песиком. Вона може проявлятися певними нездоровими симптомами або навпаки пасивним станом. При таких ознаках потрібно звернутися до ветеринара. Це краще зробити раніше, ніж, коли стан улюбленця буде занедбаний.

Тож, до ветеринара варто звернутися при таких причинах:

  • Травми: до травм відносяться порізи, переломи, укуси тварин або різкі зміни у ході чи активності собаки.
  • Коли ви бачите, що ваш улюбленець не доторкається до їжі протягом 24 годин, а то й більше, варто звернути на це увагу.
  • Сюди відноситься блювота, діарея, сильний кашель, надмірна сонливість або агресивна поведінка.
  • Прояви крові в сечі, проблеми з сечовипускання або зміни у розмірі чи формі мочевивідних органів – це все є ознаками серйозних захворювань, які потребують негайого лікування.
  • Сильна задишка, сильний кашель, важкість дихання – це ознаки захворювань як самої дихальної системи, так і наявності інших хвороб в організмі собаки.

Ці всі ознаки говорять про початок розвитку або вже про серйозні захворювання собак. В таких станах вони потребують негайної діагностики та лікування.

Тому потрібно бути дуже уважним до свого улюбленця. Адже межа між нормальним станом та патологією дуже тонка і хворобу можна помітити запізно або й зовсім не звернути увагу. Багато чого говорить саме настрій собаки: якщо вона активна, грайлива та весела – значить все впорядку. Якщо ж тваринка беземоційна, пасивна та в’яла, то варто звернутися до ветеринара.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
чому собака часто дихає, Собака важко та часто дихає: що робити, Як часто має дихати собака, Найчастіші причини важкого дихання у собаки, Собака важко і часто дихає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *