Скільки часу потрібно міряти температуру ртутним градусником

Зміст

Інколи трапляється так, що ми хворіємо. Впринципі, це нормальний процес для всіх людей. Проте, важливо не затягувати з недугою і вчасно лікуватися: міряти температуру, приймати ліки, пити чаї та відвідувати лікарів. Найперше, що ми робимо, коли відчуваємо, що нам не добре – беремо градусник і міряємо температуру. Сучасні технології дійшли до того, що з’явилися електронні термометри, які працюють самостійно. Проте багато людей, все ж таки, залишаються прихильниками ртутних градусників. Але ними також потрібно вміти правильно користуватися, адже від  результату, який покаже градусник, залежить ваше подальше лікування і стан здоров’я. Тому тут ми вам розкажемо про правила користування ртутним термометром, скільки часу потрібно міряти температуру та правила безпеки поводження з ним.

Основні правила вимірювання температури ртутним градусником

Щоб градусник показав точну температуру, потрібно дотримуватися певних правил. Адже на результат, який показує термометр впливає те, в яких умовах він зберігається, час вимірювання температури і повна справність. Тому потрібно знати, як саме вимірювати температуру правильно:

  • Підготовка градусника.Перед використанням варто переконатися, що градусник чистий і продезінфікований. Також потрібно перевірити, чи не пошкоджений ртутний стовпець. Адже, якщо ваш градусник має навіть мінімальні пошкодження, то він непридатний для вимірювання температури.
  • Правила розташування. Вставляємо градусник в підпахову ділянку. Ртуть повинна бути розташована у центрі шкали термометра.
  • Час вимірювання. Тримати термометр потрібно протягом тривалого часу, щоб температура могла зростати і фіксуватися.
  • Оцінка результату.  Оцініть температуру, яку вказує ртутний стовпчик. Під час тримання градусника не варто змінювати позиції, рухатися, оскільки, це може теж впливати на результат, який покаже термометр.
  • Дезінфекція та зберігання. Після використання обережно продезінфікуйте термометр та зберігайте у безпечному місці, щоб уникнути пошкоджень та забезпечити точність вимірювання температури у подальшому.

Варто звернути увагу, що з ртутними градусниками потрібно бути особливо обережними. Адже, при пошкодженні, з нього виділяється ртуть, яка є дуже небезпечною для здоров’я. В деяких країнах ртутні градусники вже витіснили і замінили на більш безпечні.

Скільки часу потрібно вимірювати температуру ртутним градусником?

Час вимірювання температури є один із головних правил користування градусником. Адже чим довше ми тримаємо ртутний термометр, тим у нього більше часу на повноцінне вимірювання температури.

Проте доведено, що ртутному градуснику потрібно максимум 10 хв., щоб показати точний результат. Але, якщо перші 5 хвилин сильно притискати градусник у підпаховій ділянці, то час вимірювання скоротиться до 5 хв. Так можна робити, але дуже обережно, щоб раптом не роздавити термометр.

Якщо міряти температуру у розслабленому стані менше 10 хвилин, то градусник може показати хибний результат, що може кардинально вплинути на ваше лікування. Адже саме орієнтуючись на рівень температури, ми оцінюємо стадію хвороби, обираємо, коли і які таблетки приймати, чи варто звернутися до лікаря. Тому правильне і точне 

вимірювання температури дуже важливе у подальшому лікуванні.

Що робити, якщо ртутний градусник розбився?

Якщо трапилося так, що ви розбили ртутний градусник, не поспішайте панікувати. Так, це дуже небезпечно, але якщо діяти швидко і чітко, то загроза мине. Ось декілька порад, що саме потрібно робити при розбитті ртутного градусника:

  1. Провітрити приміщення. Відкрийте вікна та двері для кращої вентиляції. Це допоможе вивітрити пари ртуті.
  2. Не торкатися ртуті руками. Ні в якому разі не можна чіпати ртуть оголеними руками, одразу одягніть рукавички.
  3. Уникати розповсюдження ртуті. Потрібно зібрати розбите скло та краплі ртуті за допомогою паперу чи липкої стрічки. Потім перемістіть це все у банку і щільно закрийте. Не використовуйте пилосос чи інші пристрої, які можуть розпилити ртуть.
  4. Утилізація і очищення. Після того, як ви все прибрали, зверніться до спеціальної служби безпеки для правильної утилізації та очищення забруднених поверхонь.

Дуже важливо дотримуватися цих правил безпеки, щоб запобігти неприємних наслідків. Варто знати, що самостійне видалення краплин ртуті не дасть повноцінної безпеки. Звернення до спеціалістів, для додаткової читки, є обов’язковим.

Хоч ртутні градусники і мають високу точність вимірювання температури, проте, є потенційно небезпечними через вміст ртуті. Правильне використання та зберігання, вчасна утилізація таких термометрів є важливими аспектами для забезпечення захисту здоров’я та довкілля.

Будьте здорові!

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Скільки часу міряти температуру ртутним градусником, Скільки часу треба тримати ртутний градусник, Як правильно користуватися ртутним термометром, Як міряти температуру ртутним градусником

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *