Як розпочати підприємцю нову справу: 5 порад

Як розпочати підприємцю нову справу: 5 порад
Зміст

Від ідеї до повноцінного запуску та функціонування підприємства багато етапів, які потрібно ретельно продумати та ефективно реалізувати. У цій статті ділимося п’ятьма важливими порадами, що стануть у пригоді кожному підприємцю-новачку. Більше корисної інформації щодо різних аспектів бізнес-діяльності можна прочитати за посиланням: https://online.novaposhta.education/

Визначитись із законодавчими нормами

Щоб будувати повноцінну компанію із перспективами масштабування, її потрібно офіційно зареєструвати. Для оформлення ФОПа чи юрособи необхідно визначитись із групою, системою оподаткування, отримати ліцензії та дозволи. Усе це вимагає часу та терпіння, що часто стає причиною втрати мотивації в бізнесменів-початківців.

Важливо заздалегідь підготувати папери та виділити час на бюрократичні процедури. Краще мати поруч юриста для консультацій і роз’яснень щодо правових питань, щоб прискорити та полегшити процес легалізації бізнесу.

Планування — це основа основ

Запорука успіху підприємства — ретельно продуманий план. Звичайно, певну роль відіграє інтуїція бізнесмена, однак початківцю краще рухатись за перевіреним планом:

  1. Проаналізувати ринок — пірнати в нішу, де море конкурентів не найкраща ідея. Однак якщо їх зовсім немає, це також є тривожним дзвіночком. Слід подумати, чому так відбувається, можливо, такий продукт просто безперспективний.
  2. Скласти бізнес-план — цей документ дозволяє оцінити потенціал проєкту і потрібен для отримання кредитів, грантів, інвестицій.
  3. Прорахувати фінансову модель — краще продумати різні сценарії розвитку. Зокрема порахувати витрати, доходи, ціни на продукти чи послуги за сприятливих, нормальних та несприятливих умов.
  4. Регламентувати бізнес-процеси — визначити цілі, відповідальних, ресурси, системи контролю та KPI. Це допоможе уникнути хаосу і забезпечити ефективну роботу.

Ваша ціль — прибуток

Першочергове завдання будь-якого підприємства — приносити гроші його засновнику. Молодому бізнесмену не варто концентрувати всю свою увагу на абстрактні речі на кшталт місії бренду, унікального стилю тощо. Придумати оригінальну назву та логотип — важливо, але початково варто розробити MVP (Minimal Viable Product). Тобто основну версію вашого продукту або послуги лише з найважливішими функціями. Так можна перевірити, чи матиме пропозиція попит.

Відпочинок та делегування

Часто молодий підприємець з невеликим бюджетом намагається налагодити всі процеси самостійно. Робота 24/7 призводить до вигорання, що матиме негативний вплив і на бізнесмена, і на компанію загалом. Головний ресурс підприємця — час. Учіться делегувати. Хороший бізнес продовжить працювати й без безпосередньої участі засновника. Краще розробити собі нормований графік, знайти хороших спеціалістів та сформувати з них надійну команду. 

Підприємництво — це постійне навчання

Набивати власні гулі не найкращий спосіб здобування підприємницького досвіду. Звичайно, без спроб і помилок нікуди, але маючи надійну теоретичну базу можна уникнути значної їхньої частини. Хороший бізнесмен має хоча б базово розбиратися в усіх процесах його компанії: від бухгалтерського обліку до рекрутингу.

Варто пам’ятати, що ринок постійно еволюціонує. Виникають нові технологічні рішення, змінюється соціально-політичне тло тощо. Підприємцю потрібно завжди тримати руку на пульсі та вивчати новітні рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *