Як сплять риби в акваріумі?

Зміст

Світ фауни – прекрасний та неповторний, тож не дивно, що люди завжди прагнули спостерігати за ним, щоб дізнатися якомога більше. Та за декотрими видами тварин не часто вдається поспостерігати, тож не дивно, що в нас можуть виникати деякі запитання. Та найкраща частина запитань – це відповіді, тож давайте знайдемо їх!

Як сплять рибки?

Як і будь-які інші живі істоти, риби теж потребують відпочинку. Адже їхні дні також наповнені хоч і “риб’ячою”, та все ж рутиною. Те, як спить рибка залежить від її виду та середовища, в якому вона проживає. 

 • У більшості риб відсутні повіки, тому вони сплять з відкритими очима. Проте на цей час їхні очі починають менше реагувати на зовнішні подразники. 
 • Акваріумні рибки надають перевагу сну в темний час доби, адже в день забагато відволікаючих факторів. Не спати вночі підвладно лише рибам-хижакам, що не можуть подолати інстинкти та ночами підстерігають можливу здобич.
 • Домашні рибки зазвичай сплять біля дна акваріума або ж в товщі самої води. Також вони можуть ховатися поміж акваріумних рослин та декору, що знаходиться в акваріумі. А такі рибки як сомики відпочивають зарившись у пісок на дні.
 • Якщо ж говорити про риб, що мешкають у великих водах, то варіантів сну, звісно ж, більшає. Наприклад, атлантичний оселедець впродовж зими впадає в сплячку на глибину у 100-200 метрів згорнувшись при цьому у клубочок.
 • Тривалість сну у риб також залежить від їх виду. деякі сплять по кілька годин, інші ж можуть проспати всю ніч. Тож якщо протягом для ви помітили, що ваші рибки мляві чи неактивні, то це може означати те, що вони просто сплять. Проте якщо така поведінка стає систематичною варто проконсультуватись у ветеринара.

Тож, як бачите, підводний світ теж багатий на різноманіття звичок. І це тільки те, про що ми з вами чули! А наскільки цікава недосліджена частина фауни ми можемо тільки здогадуватись.

Яких рибок краще завести вдома?

Зазвичай рибки – чудовий вибір домашнього улюбленця для тих, хто цінує тишу та спокій. Та якщо ви лише почали роздумувати над можливим “поповненням” у вашій родині, то ось перелік домашніх видів рибок, що підійдуть для початківців:

 • Золоті рибки – найпопулярніший вид домашніх рибок у світі. вони є справжніми довгожителями серед риб і в хороших умовах живуть 10 – 15 років.
 • Гуппі – рибки невеликого розміру з яскравим та різноманітним забарвленням. Вони швидко розмножуються, тож якщо ви плануєте розведення, гуппі – ваш варіант.
 • Півники – ще один вид красивих та яскравих рибок. Завдяки особливостям організму вони можуть дихати атмосферним повітрям, тож чудово підійдуть для утримання в акваріумі з низьким вмістом кисню.
 • Даніо-реріо – активні рибки, які добре підходять для групового утримання. також вони не вимагають особливого догляду, тож чудово підійдуть для початківців.
 • Соми коридораси – миролюбні рибки, що не вимагають особливого догляду. Вони харчуються залишками водоростей, чим допомагають підтримувати чистоту в акваріумі.

Обираючи конкретний вид прочитати або ж прослухати більше відповідних матеріалів, щоб точно розуміти, з чим матимете справу. Також потурбуйтесь про комфортні умови утримання, за потреби, проконсультуйтеся зі спеціалістами.

Поради щодо утримання рибок

Рибки, як і будь-які інші улюбленці потребують особливого догляду,. Тож ви, як власник, маєте потурбуватись про це, тож спеціально для вас декілька порад, щодо утримання:

 • Обирайте акваріум правильного розміру.
 • Регулярно змінюйте воду та контролюйте її температуру.
 • Не нехтуйте фільтрами та освітленням в акваріумі.
 • Враховуйте кількість рибок. На одну рибку має бути відведено близько 10-20 літрів води.
 • Годуйте рибок правильним спеціалізованим кормом.

Нижче для вас представлена таблиця, що допоможе зорієнтуватися в потребах деяких видів. Та все ж при виборі радимо досконало дізнатися про конкретний вид, щоб точно впевнитись в правильності своїх дій.

Вид рибкиРозмір рибиОб’єм акваріумаСумісність
ГуппіНевеликі, до 5-6 см50-100 лМирні, добре уживаються з іншими видами.
ПівникиНевеликі, до 6-8 см50-100 лМирні, добре уживаються з іншими видами.
Даніо-реріоНевеликі, до 4-5 см50-100 лМирні, добре уживаються з іншими видами. Потребують простору.
Соми коридорасиНевеликі, до 6-8 см50-100 л Мирні, добре уживаються з іншими видами. 
Золоті рибкиВеликі, до 30 см200-300 лМожуть бути агресивними до інших рибок схожих розмірів.

Рибки – цікаві істоти з якими приємно спостерігати. Тож хай ваші улюбленці почуватимуть себе якомога краще та приносять лише радість та задоволення.

І як писав Жадан

Пливи, рибо, пливи!

Питання/Відповіді

Які ще види рибок підходять для домашнього утримання?

Чудово підійдуть такі рибки як склярі, тетри або ж аровані рибки.

Чи обов’язково купувати акваріум з кришкою?

Так, це забезпечить ваших рибок безпекою.

Де можна придбати рибок?

Ви можете придбати рибок у спеціалізованих магазинах або ж у тих, хто займається їх розведенням.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Як сплять риби в акваріумі, Чи сплять рибки в акваріумі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *