Чи можна мити обличчя милом

Зміст

Прокидаючись вранці кожен з нас хоче бачити в дзеркалі здорову та красиву людину. Всі ми прагнемо, щоб так залишалось і надалі. Та що ж робити, щоб підтримувати цей вигляд та не завдати собі шкоди?

Що включає догляд за обличчям?

Кожна людина матиме індивідуальний підхід та потреби шкіри, тож базовий догляд для кожного буде різним. Проте є основні етапи, які багато хто залучає у щоденну рутину:

  • Очищення. Основний етап догляду, що включає видалення зі шкіри забруднень, себуму чи залишків косметичних засобів.
  • Тонізування. Додатковий етап, що використовується для відновлення pH балансу після очищення. Також тонік може звузити пори та освіжити шкіру.
  • Зволоження. Цей етап допомагає зберігати шкіру в здоровому вигляді, запобігає сухості та передчасній втраті природної еластичності.
  • Захист від сонця. Використання SPF засобів захищає шкіру від негативного впливу ультрафіолету, який може призвести до появи пігментації, опіків, старіння та, навіть, появі ракових клітин.

Також важливу роль у догляді за шкірою відіграє спосіб життя. Тож якщо ви додасте до вашої рутини здоровий сон, правильне харчування та позбудетесь шкідливих звичок – це зробить ваш догляд більш дієвим.  

Чи можна вмиватися милом?

Забігаючи наперед дам коротку відповідь на це запитання: так, можна! Якщо ви одного разу вирішите скористатись для вмивання звичайним милом, то навряд чи завдасть вам великої шкоди.

Проте, щоб відповісти на це питання розгорнуто, варто розібратися з тим, що являє собою цей засіб. Тож почнемо зі складників, які присутні майже в усіх видах мила.

КомпонентХарактеристика
Жири чи оліїОсновні компоненти, що відповідають за миючу дію. Найчастіше використовуються рослинні жири: пальмова, кокосова чи оливкова олія. Також можуть застосовуватись тваринні чи синтетичні жири.
Лужні речовиниКомпоненти, що вступають в реакцію з жирами, утворюючи мильну основу. Найчастіше це натрій гідроксид або калій гідроксид. 
Інші домішкиАроматизатори, барвники, пом’якшуючі компоненти та інше.

Виглядає цілком безпечно, проте чи може мило вам зашкодити чи ні, залежить від конкретної формули, що використовується.

Наприклад, мило з пальмової чи кокосової олії, які належать до твердих жирів, буде тверду структуру та матиме жорстку миючу дію, що може подразнювати шкіру. В той час мило на рідких оліях, таких як оливкова чи лляна, матиме пом’якшену дію та м’яку структуру, отже матиме інший вплив.

Також звичайне туалетне мило може мати високий рівень pH, що може пересушити та викликати подразнення, особливо якщо ви маєте чутливу чи схильну до сухості шкіру.

Такі види мила, як дігтярне чи господарське у деяких випадках можуть бути навіть корисними, адже мають антисептичні та протизапальні властивості.

Якщо ви все ж таки хочете використовувати мило в якості засобу для вмивання, то дотримуйтесь декількох правил:

  1. Користуйтеся милом з нейтральним рівнем pH. 
  2. Не використовуйте його надто часто.
  3. Після вмивання наносьте на шкіру зволожуючий крем.

Та якщо ви не впевнені, то варто звернутись із цим питанням до косметолога чи дерматолога. Кваліфіковані спеціалісти точно дадуть відповіді на ваші запитання.

Які альтернативи можна використовувати для вмивання?

Якщо ви думаєте, що не зможете знайти засіб, який може замінити мило у вашій щоденній рутині, то не переймаєтесь! Сучасна б’юті-сфера винайшла багато засобів, що вирішують цю проблему.

Гелі для вмивання

Більш сучасний вид засобів для щоденного догляду. Вони містять поверхнево-активні речовини, що при взаємодії з водою утворюють миючу емульсію. Гелі мають більш легку текстуру ніж мило і не пересушують шкіру.

Пінки для вмивання

Ще один засіб для вмивання. Завдяки піноутворювачам у складі рідина у флаконі перетворюється на стійку піну, що добре очищає шкіру від забруднень. Проте пінки можуть мати більш жорстку дію, на відміну від гелю.

Молочко для вмивання

Засіб, що підходить для особливо чутливої та сухої шкіри. У складі містяться олії та жири, що пом’якшують та запобігають пересиханню шкірного покриву.

Для того, щоб впевнитись, що засіб дійсно вам не зашкодить уважно прочитайте призначення та протипокази для обраного вами засобу, або ж зверніться за допомогою до спеціаліста.

Турбуйтеся про себе та нехай ваша шкіра сяє від здоров’я та щастя!

Питання/Відповіді

Чи є мило, яким можна користуватися щоденно?

Так, існує спеціалізоване мило з безпечним складом. Також для цього підходить мило ручної роботи з натуральним складом.

Чи можна вмиватися рідкими милом?

Його склад майже нічим не відрізняється від звичайного мила. Тож можете користуватись використовуючи ті ж рекомендації.

Де шукати засоби для вмивання?

Більшість з них можна знайти в магазинах із косметичними засобами. Засоби більш вузикої дії можуть продаватися в аптеках.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Чи можна мити обличчя милом, Чи можна вмиватися милом, чи можна вмиватися господарським милом, чи можна вмиватися дитячим милом, Яким милом мити обличчя, Яким милом можна мити обличчя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *