П’ятий тост: за що п’ється п’ята чарка?

Зміст

Будь-яке застілля, чи то сімейне свято, чи корпоратив, не обходиться без алкоголю. Прийнято, що гість має встати і, тримаючи в руках чарку, сказати тост. Їх кількість може бути необмежена – усе залежить скільки алкоголю ви вип’єте. У народі ще й тема кожного тосту залежить від того, яку за порядком чарку п‘єте. Тож давайте розберемося у цьому детальніше.

Звідки повелося говорити тост з чаркою?

Звичай “говорити тост з чаркою” має глибокі історичні корені і пов’язується зі спеціальними обрядами та традиціями різних культур. Тост – це прояв поваги або уваги до особливої події чи людини під час святкування.

Історично, вже в давні часи у різних культурах люди піднімали свої чарки з напоями та проголошували короткий вислів або молитву, як побажання в майбутнє. Цей обряд є складовою частиною культурного надбання і з часом став загальноприйнятим у багатьох країнах світу на веселощах та святкуваннях.

Зазвичай люди п’ють після того, як підняли склянку і проголосили свій тост чи привітання. Основна ідея цієї традиції полягає в тому, що після промови склянку підносять і випивають до дна весь алкоголь, як символ згоди та підтримки того, що було сказано в ході тосту, так би мовити, це своєрідний знак гостинності, дружби чи підтримки важливих слів. Промова може бути різною, проте дехто дотримується певної схеми: порядок кожної чарки відповідає певній темі тосту.

 Порядок тем тосту може варіюватися залежно від культури, звичаїв та особливостей певного заходу чи урочистості. У будь-якому випадку, порядок кожної чарки має певне символічне значення, яке відображає особливі аспекти події або виражає певні почуття чи побажання.

Який тост означає кожна чарка

В загальному про тости поговорили, а як щодо чарок, які п’ють під кожну промову? Адже ми не раз чули : “Вип’ємо за любов!”, “Давайте вип’ємо за здоров’я!” Але це все не просто так: порядковість кожної чарки відповідає певній тематиці тосту.

Порядковість чаркиТост
1-ша чаркаЗа винуватця свята
2-га чаркаЗа батьків 
3-тя чаркаЗа любов або за жінок
4-та чаркаЗа чоловіків
5-та чаркаЗа успіх
6-та чаркаЗа дружбу

Всі наступні чарки вже не мають ніякої символіки. Вони можуть підніматися хаотично за будь-що: вираження поваги, вдячності для важливих осіб, за щастя, за мрії тощо.

5-ий тост за успіх

П’яту чарку  під час урочистого заходу чи вечора зазвичай піднімають за успіх. Це може бути тост на честь успіхів у майбутньому, досягнень, здоров’я чи радості.

У багатьох культурах п’ятий тост може бути також присвячений спільній майбутній удачі, благополуччя та щасливому подружньому життю для пари або всіх присутніх на святі.

Цей тост може бути як моментом для висловлення побажань про  позитивні зміни, успіхи в діловій або особистій сферах, підтримку та  позитивні побажання для всіх присутніх гостей чи для конкретних осіб, а також вираження оптимізму та надії на щасливе та процвітаюче майбутнє.

Також на п’ятому тості часто бажають щастя, яке відіграє важливу роль в кожному житті. Щастя – одна з найбільш бажаних та шуканих емоцій, тому коли вам бажають це в тості, то це може означати велику пошану і значимість вас для гостя.

Висловлення побажання щастя на п’ятому тості є символічним і вказує важливість щасливого, успішного та задовільного життя для усіх присутніх.

ТОП-10 тостів за успіх

Часто так буває, що на застіллі ми беремо до рук келих, намагаємось сказати тост, але в голову нічого не приходить. Це досить-таки незручна ситуація і щоб таких не виникало – ловіть кілька найкращих висловлювань про успіх, щоб випити за нього 5-ту чарку:

  1. “За успіх! Нехай кожен ваш крок буде кроком досягнень і веде до великих перемог у житті!”
  2. “За успіх у всіх ваших починаннях! Нехай кожен день приносить нові досягнення та радість до вашого життя!”
  3. “За вдалий шлях до успіху! Нехай ваші мрії здійснюються, а досягнення будуть великими та значущими!”
  4. “За зміцнення стійкості та впевненості у досягненні своїх цілей. Нехай кожен крок вас приближує до успіху.”
  5. “До успіху у всіх справах та невечерпному джерелу натхнення! Нехай ваші досягнення будуть неперевершеними та незабутніми!”
  6. “За шлях до успіху! Нехай кожен день принесе вам нові можливості та великі досягнення.”
  7. “За успіх, що завжди буде з вами! Нехай кожен крок, який ви робите, приводить вас до великих перемог.”
  8. “За вдалий старт і безмежний успіх! Нехай ваші мрії стають реальністю, а проблеми втрачаються у спогадах!”
  9. “За добре сплановані мрії та цілеспрямованість! Нехай успіх приносить вам радість і змінює життя до кращого!
  10. “За талант та наполегливість! Нехай ваша робота буде багатою на досягнення та сповнена нових можливостей!”

Тож ці варіанти ви можете розглянути для власних святкувань. Їх можна комбінувати, трохи змінювати, але основна суть не втрачається.

Тому тепер на застіллях ви завжди знатимете усі нюанси: як правильно і красномовно сформулювати тост, за що запропонувати випити та якої чарки дочекатися, щоб випити за успіх. Головне – проведіть час безтурботно і весело.

Питання/Відповіді

Який алкоголь має бути обов’язковим на святковому застіллі?

Переліку обов’язкових напоїв немає, адже всі заходи проводяться по-різному. Все залежить від особистих уподобань гостей, традицій гостей, адаптації до особливих подій. Наприклад, вино підходить для більш елегантних подій, тоді як пиво та легкі коктейлі – для більш неформальних.

Чи обов’язково тости говорити в строгому порядку, як годиться?

Звісно ні, все залежить від вас і особливості свята. В правилах етикету це точно не прописано. Це більше схоже на певні розваги.

Як правильно говорити тост?

Тост прийнято проголошувати стоячи, піднісши келих/чарку догори (стояти має тільки той хто говорить тост і ще може той, кому говорять тост). Договоривши тост, ви маєте цокнутися келихом з іншими госяти і випити алкоголь до дна. 

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
за що п'ють 5 тост, за що п'ється 5 тост, 5 тост, за що п’ється п’ята чарка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *