Цікаві факти про волейбол

Зміст

Ким би ми не були та що би не казали, та спорт грає значну роль у нашому житті. Вже з дитинства ми граємо в м’яча у дворі, відвідуємо гуртки або ж просто вболіваємо за улюблені команди. Сьогодні ми познайомимо вас ближче із одним найпопулярніших видів командного спорту, тож до вашої уваги добірка цікавих фактів про волейбол.

Про спорт

Історія волейболу почалась у далекому 1895 році. Винахідником цього виду спорту вважається Вільям Джон Морган, який був викладачем фізичного виховання в YMCA (Християнська асоціація молодих людей) у місті Холіоке, штат Массачусетс, що у США.

Перша “гра” відбулась 9 лютого. Морган використав тенісну сітку, яку підвісив на висоті 197 см і його учні, не обмежені кількістю, перекидали через неї баскетбольний м’яч. Спочатку Морган іменував нову гру “мінтонет”, але Альфред Хальстед запропонував більш динамічну назву, яка залишилась і до сьогодні – “волейбол”. 

Публікація перших офіційних правил волейболу відбулась у 1897 році. На сьогодні ж вони мають такий вигляд:

ПравилоОпис
МайданчикРозмір: 18×9 м, розділений сіткою на дві половини. Висота сітки: 2,43 м (чоловіки), 2,24 м (жінки)
Команда6 гравців на майданчику + запасні. Заміна гравців без обмежень.
М’ячСферичний, вага 260-280 г, окружність 65-67 см.
Мета гриПеремогти суперника, вигравши 3 сета. Для виграшу сету потрібно набрати 25 очок з перевагою щонайменше 2 очка.
РозіграшПочинається з подачі. Кожна команда має право на 3 торкання м’яча, щоб його повернути через сітку.
ОчкиОчки зараховуються, коли: м’яч приземляється на половині суперника; суперник робить помилку; суперник не може виконати 3 торкання.
ПомилкиДотик до сітки; заступ за лінію майданчика; неправильна подача; затримка м’яча; двічі торкатися м’яча; блокування подачі.
СанкціїЗа помилки команда суперника отримує очко. За грубі порушення можливі жовті та червоні картки.
БлокуванняСпроба зупинити атакуючий удар суперника, піднявши руки над сіткою.
Атакувальний ударУдар по м’ячу з метою його приземлення на половині суперника.
ПідкиданняЛегкий удар по м’ячу для зручного виконання наступного удару.
ПередачаНаправлення м’яча партнеру по команді.

Звісно, це не всі правила волейболу. Існує багато нюансів, які можна вивчити, читаючи офіційні правила FIVB.

Факти про волейбол

Цей спорт офіційно існує вже понад 100 років, тож очевидно, що про нього відомо багато чого цікавенького. Тож для вас ми підготували цікаві факти про волейбол та волейболістів. 

Про волейбол

  1. Волейбол вважається одним із найпопулярніших видів спорту у всьому світі . На аматорському рівні в нього грають майже мільярд людей у ​​всьому світі.
  2. У різні періоди до 1930-х років волейбол поєднував риси багатьох інших видів спорту: з гандболу, баскетболу або тенісу.
  3. Подача в стрибку прижилася у волейболі лише на Олімпіаді 1984 року: техніка, виконана гравцями чоловічої збірної Бразилії, була настільки ефективною, що принесла країні «срібну медаль».
  4. При такій подачі сила удару зростає в рази і приймати подачу стає складніше. Наразі це основний вид подачі у світовому волейболі.
  5. Існує багато волейбольних змагань, які є похідними від цього головного виду спорту. Це міні-волейбол, пляжний волейбол, парковий волейбол, кертбол та піонербол. У кертболі, на відміну від звичайного волейболу, сітка замінена на непрозору тканину, яка зменшує видимість для суперників.
  6. Найдовший за всю історію спорту волейбольний матч тривав 75 ​​годин 30 хвилин. Він проходив відбувається в місті Кінгстон, штат Північна Кароліна (США).
  7. Найпотужнішою в історії спорту подачею вважається удар, після якого м’яч летів зі швидкістю, що сягала 132 км/год.
  8. Лише у 1900 році було створено перший м’яч, який призначався спеціально для цього спорту. До цього у волейбол зазвичай грали баскетбольними м’ячами.
  9. Організатором першого волейбольного турніру в Лос-Анджелесі виступила компанія PepsiCo. В якості головного призу виступала коробка їхньої продукції.
  10. Рекордна кількість вболівальників відвідала матч між збірною Бразилії та збірною СРСР. Товариський матч спостерігали 100 тисяч глядачів.
  11. Не дивлячись на те, що офіційно гра була придумана у 1895 році, її “прототипи” існували набагато раніше. В ІІІ столітті до н.е. легіонери у римській імперії мали розваги у вигляду підкидання м’яча у повітря, а у Європі середніх віків існувала гра під назвою “фаустбол”, яка засновувалась на перекиданні м’яча через кам’яну стіну.
  12. Перший волейбол, тодішній мінтонет призначався для тих, хто не міг грати у поширений тоді баскетбол через комплекцію, або ж вік.
  13. Не дивлячись на те, що волейбол був створений в Америці, перша організація, а саме Федерація волейболу була створена у 1922 році у Чехословаччині.
  14. Із самого початку партії грали до 21 очка, а вже у 1917 число знизили до 15 очок. Правило трьох торкань до м’яча між гравцями в одній команді встановили в 1922 році.
  15. Першими чемпіонами з волейболу на олімпійських іграх стала чоловіча збірна із СРСР. 
  16. У 1949 році в Празі відбувся перший Чемпіонат світу серед чоловіків і перший Чемпіонат Європи серед жінок, обидва виграла радянські волейбольні команда.
  17. Приблизно 140 мільйонів людей на сьогодні займаються пляжним волейболом.
  18. За фізичними вимогами пляжний волейбол набагато перевищує “класичний”. Це пов’язано з тим, що гравці замість твердого покриття залу пересуваються по м’якій поверхні піщаних пляжів та грають при високих температурах під палючими промінями сонця.
  19. З усіх ігор, в яких використовується м’яч, тільки правила волейболу забороняють зіткнення із землею. 
  20. Міжнародна федерація волейболу є «світовою рекордсменкою» за кількістю країн-учасниць. Їх аж 218!

Про волейболістів

  1. Волейболісти володіють неймовірною силою, адже їм постійно доводиться кидати, блокувати та прийом м’яча. Їхні стрибки та удари генерують силу, що еквівалентна вазі 500 кілограмів.
  2. Волейбол вимагає великої фізичної підготовки. Лише протягом однієї гри волейболісти стрибають більше 300 разів.
  3. Світовий рекорд за результатами належить кубинському діагональному гравцю  Леонардо Лейві. Він набрав 59 очок у матчі між корейським клубом «Самсунг Файр Блютуз» і японським «Сакаї Блейзерс». 
  4. У жінок останній рекорд також встановила в Південній Кореї болгарка Єліша Василева, яка набрала 57 очок у національному чемпіонаті.
  5. Карча Кіра – найтитулованіший волейболіст в олімпійському спорті. Американець є володарем двох золотих медалей у класичному волейболі та однієї у пляжному волейболі.
  6. Найвищий стрибок у волейболі зафіксовано у виконанні болгарського волейболіста Матея Казійскі. Рівень найвищої точки торкання м’яча зафіксовано на позначці 3 метри 3 сантиметри.

Волейбол – це динамічний, захоплюючий вид спорту, який потребує від гравців багато фізичних та аналітичних зусиль. Тепер ви знаєте про нього трохи більше.

Питання/Відповіді

Коли волейбол став олімпійським видом спорту?

Волейбол офіційно признаний олімпійським видом спорту з 1964 року.

Яка найвища зарплата була у гравців у волейбол?

На сьогодні найвищою вважається зарплата італійського волейболіста Івана Зайцева, що складає 2 мільйони доларів США на рік.

Яким був найвищий результат за матч?

Найвищий рахунок за матч, що проходив у 1986 році в Італії, складав 150:149.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
факти про волейбол, факти про волейболістів, цікаві факти про волейбол, Добірка цікавих фактів про волейбол

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *