25 смішних фактів про котів

Зміст

Котики – милі пухнастики, яких обожнює так багато людей. Це тваринки, які мешкають майже в кожномі будинку. Вони є гарними друзями, заспокійливим, а для декого, навіть ліками. Котики, як і інші тваринки, мають свої особливості. Тож давайте познайомимося з ними ближче і дізнаємося декілька цікавих фактів про пухнастиків.

Особливості котиків

У всіх тваринок є свої особливості і кожна цікава по-своєму. Кожен вид є унікальним. Наприклад, деякі тварини живуть в групах зі складною соціальною структурою, в той час як інші – переважно самотні. Кожен вид має свої способи спілкування – звуки, жести, міміка, емісія запахів. Також тварини мають різні природні вміння і адаптації, які дозволяють їм виживати в будь-яких умовах середовища. 

А як щодо котиків? За яким принципом живе цей вид царства живої природи? Зараз розповімо про їхні особливості.

Властивість                                Особливість


    Гнучкість
Коти – дуже гнучкі тваринки. Вони можуть вигинатися у різні сторони, оскільки мають близько 230 кісток, а хребет має велику кількість гнучких сполучень, що і дозволяє їм робити неймовірні акробатичні трюки.
  ЧутливістьКоти мають дуже розвинене чуття слуху та зору, а їх вібріси (вуса) допомагають відчувати оточуючий простір.
        СонБільшу частину дня котики проводять уві сні. В середньому, вони сплять від 12 до 16 годин на добу.
СамостійністьКоти, за природою, дуже незалежні тварини. Свої фізичні навички вони можуть розвивати без допомоги, такі як туалетні потреби, полювання тощо.

       Звуки
Котики використовують близько 100 різних звуків для спілкування: різноманітні мурчання, нявкання. Це можна назвати “котячою мовою”.

Тому секрет такої прихильності та любові до котиків розкрито. Це надзвичайні тваринки, зі своїми особливостями та здібностями, які вражають багатьох людей.

Цікаві факти про котів

Оскільки з котиками ми вже трішки ближче познайомилися, то можна перейти до найцікавішого. Попри свою милість і невинність, ці тваринки дуже кумедні. Одним своїм вчинком вони можуть підняти настрій цілої компанії людей. Тож ловіть підбірку цікавих і смішних фактів про котиків:

Смішні факти про чотирилапих 

Кожен котик – це унікальна особистість зі своїми звичками і характером, що додає кольору та тепла в життя своїх господарів, роблячи день яскравішим та цікавішим. Здається, ми знаємо про них все, що потрібно: як доглядати, чим годувати, як розважати. Але, щоб краще подружитися з чотирилапим улюбленцем, варто ще більше поглибитися у їхній світ. Про котиків існує безліч цікавих фактів, які підкреслюють їхню унікальність. Ось деякі з них:

 • Коти активніші вночі, оскільки вони мають більш розвинене нічне зорове спостереження, що допомагає їм полювати на здобич.
 • Котики мають менше рецепторів на язику, які відчувають сіль, тому не зовсім відчувають цей смак.
 • Науково доведено, що у господарів котів ризик серцево-судинних захворювань знижується на 30 %.
 • Також відомо, що у людей і котів за емоції відповідає однакова ділянка мозку.
 • Коти потіють тільки через лапки, оскільки не мають потових залоз по тілу.
 • Кожен котик має свій унікальний відбиток носика.
 • Коти дуже сильно відчувають вібрації, тому можуть помітити землетрус на 15 хв. раніше, ніж люди.
 • Перська порода котів найпопулярніша у світі.
 • Вночі на територію Діснейленду випускають 200 котів, щоб виловили гризунів.
 • Нирки котів мають здатність відфільтровувати сіль, тому вони спокійно можуть пити морську воду.

Загальні факти

Це кумедні факти, які притаманні усім котикам. Це, так би мовити, їхні природні особливості, без яких пухнастики не можуть жити:

 • Коти можуть проходити через дуже вузькі отвори, завдяки їхній гнучкості. Це можна пояснити тим, що вони не мають ключиць, які б обмежували ширину проходу.
 • Коти обожнюють коробки. Пухнастики часто обирають їх для місця відпочинку, через природну потребу бути постійно в безпеці та затишку.
 • Деякі коти збільшують частоту нявкання, коли їхній господар поруч, вважаючи це за спосіб спілкування з людиною.
 • Мурчання котиків має позитивний вплив на нашу нервову систему. Це допомагає знизити стрес і покращити настрій.
 • В активній фазі коти не можуть без акробатичних вправ, тому їм просто небхідно постійно вигинатися, стрибати та бігати.
 • Хода котів ідентична з ходою верблюдів та жирафів. Вона має таку послідовність: два кроки здійснюються правою ногою, наступні два – лівою. Таку особливість ходи мають тільки ці три види тварин.
 • На сон коти витрачають 70 % свого життя, іншу частину – на їжу.
 • Домашні коти на 95,6 % генетично подібні з тиграми. Вони мають ідентичне маркування запахом та сечею і схему переслідування та полювання за здобиччю.
 • Також домашні коти можуть розвинути швидкість, яка становить 48 км/год.

Індивідуальні факти

Тут ми зібрали найкумедніші історії та рекорди котиків, які вразять кожного. Адже таких умінь не можуть досягти навіть більшість людей.

 • У 1997 році рудий смугастий кіт на ім’я Стаббс був обраний мером міста Талкітна, що на Алясці. Такий вибір зробили місцеві жителі, коли виявилося, що жоден претендент на цю посаду не задовольняє людей. Хоч Стаббс і не виконував мерських обов’язків, проте став символом міста, привертаючи увагу медіа та туристів.
 • Найдовший кіт у світі становив 123 см. Його звали Стьюї. Рекорд цього котика був визнаний Книгою рекордів Гіннеса.
 • Книга рекордів Гіннеса визнала рекорд найбагатшого кота у світі, на ім’я Блекі. Його господар залишив заповіт, у якому заявив, що весь статок у 7 мільйонів фунтів має дістатись його улюбленцю, бо відрікається від сім’ї.
 • У 1983 році кіт на ім’я Фелікс став єдиним котом, який побував у космосі. Він взяв участь у місії “STS-51-B”, яка була частиною програми NASA “Космічний шатл”. У рамках цієї місії проводилися дослідження поведінки тварин у космічних умовах. Фелікс успішно повернувся на Землю.
 • Рекорд найгучнішого муркотіння встановив кіт Мерлін. Його муркотіння становить 67,8 дБ(А), коли середня гучність мурчання решти котів приблизно 25 дБ.
 • Дідга – кіт породи бенгал, став відомим завдяки своїй неймовірній здатності виконувати багато трюків за короткий час. Він здобув світовий рекорд за Книгою рекордів Гіннеса у 2018 році, виконавши 24 різних трюки за одну хвилину.

Тож, ці факти ще раз доводять, що котики – особливі тваринки, які можуть подарувати позитивний настрій просто своїм існуванням. Тож вони точно заслуговують любові, догляду, ніжності і пестощів.

Тож, якщо ви не маєте котика, то мерщій біжіть у зоомагазин. Адже від вас потрібні тільки догляд та любов, а натомість ви отримаєте купу позитивних емоцій на кожен день. 

Питання/відповіді

Чи справді коти можуть відчувати хвороби господарів

Науково такий факт не підтверджений. Проте коти мають розвинене чуття та можуть реагувати на зміни емоційного стану господаря або навіть на зміни запаху тіла, які можуть бути наслідком виникнення захворювання.

Скільки років живуть коти?

Середня тривалість життя котів може коливатися від 12 до 16 років. Проте все залежить від породи, генетики, умов утримання тощо. Є випадки, коли коти досягали 18-20 років і навіть більше.

Які ігри люблять коти?

Коти мають різні уподобання в іграх, проте існують кілька загальних, які вони обожнюють: мисливські ігри, ловля та переслідування, бавлення з різними іграшками, котячі тунелі, гра зі стрічками або павутинням тощо.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
смішні факти про кота, факти про котів, цікаві факти про котів, факти про британських котів, факти про сіамських котів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *