Як сказати українською “з прошедшим”?

Зміст

З переходом на “чисту” українську мову багато українців стикаються з проблемою, що не можуть перекласти те чи інше слово з російської. Сто відстотків, ви не раз задумувалися, як правильно сказати “з прошедшим”, адже в українській мові воно дуже ріже слух. Тому потрібно відкривати або перекладач, або словник. Але і там не завжди можна знайти потрібну інформацію, або ж на це знадобиться дуже багато часу. Тому швидку і чітку відповідь ви можете знайти тут.

Значення слова “прошедший” в українській мові

Загалом це слово має декілька значень в українській мові. Проте його вживання залежить від контексту речення. Заміну можна зробити як одним словом, так і декількома. Ось наведені приклади, з яких стане зрозуміліше коли його вживати і як правильно:

  Приклад          Російською          Українською
Прошедший – МинулийПрошедший месяц был насыщен различными событиями.Минулий місяць був насичений різними подіями.

Прошедший – що пройшов
Целевые критерии должны использоваться для оценки претендентов, прошедших первый этап отбора.Цільові критерії повинні використовуватися для оцінки претендентів, що пройшли перший етап.
Прошедший – який прошов


Изобретателям, успешно прошедшим проверку и подтвердившим новаторство своих разработок, представляют соответствующее патентное свидетельство.Винахідникам, які успішно пройшли перевірку та підтвердили новаторство своїх розробок, надають відповідне патентне свідоцтво.

Ось таким чином ви можете замінити слово “прошедший”. Але постійно варто звертати увагу на контекст речення. Якщо говориться про якусь подію, час, що вже минули, то сюди ідеально підходить слово “минулий”. Якщо ж у реченні йдеться про аналіз дій, то потрібно вживати “що пройшов” або “який пройшов”.

Як правильно сказати “з прошедшим” українською?

Зазвичай, коли ми бачимося з людиною після певного свята чи події, то вітаємо її. Проте часто ми автоматично викрикуємо: “З прошедшим!”. Але, якщо розібрати граматику, лексику та походження цього слова, то розуміємо, що воно є російською калькою, від яких зараз потрібно позбавлятися. Суржик не дуже заважає в повсякденному житті, проте на офіційному рівні, все ж таки, необхідно вміти спілкуватися літературною мовою.

Тож як правильно сказати “з прошедшим” в українській мові? Насправді, відповідників цьому слову дуже мало і синонімів також. Тому, коли ми вітаємо людину зі святом, що вже відбулося, то можемо сказати: “Вітаю Вас зі святом, що вже минуло!”. Також можна розглянути такий варіант: “Вітаю Вас з минулим святом!”

Але, за правилами етикету, з минулим святом не прийнято вітати. Проте бувають різні ситуації та обставини, тому коли і як саме вітати людину, вирішувати тільки вам.

Як привітати людину з минулим святом?

Якщо так сталося, що ви забули привітати людину з певним святом або не змогли за певних обставин – не страшно. Адже краще привітати пізніше, ніж ніколи. Головне поговорити з цією людиною, пояснити причину і вибачитися, а краще, зробити невеличкий сюрприз, якщо вона дійсно для вас дорога. Наприклад:

  • складіть незабутнє словесне привітання;
  • відправте доставкою квіти з листівкою;
  • виділіть окремий день і влаштуйте свято від себе;
  • подаруйте те, що ця людина давно хотіла, або що викличе позитивні емоції;
  • влаштуйте святкову вечерю;

Але, в основному, все залежить від якості стосунків між вами. Людина, яка вас цінує і поважає, не буде ображатися, а піде вам назустріч. Тому в таких ситуаціях важливо вчинити правильно і обов’язково привітати з минулим святом.

Тож ми сподіваємося, що наша інформація для вас була корисною. Адже тепер ви знаєте як правильно і грамотно замінити російську кальку “з прошедшим”, а також, як діяти в ситуації, коли ви забули привітати людину зі святом, що минуло.

Питання/відповіді

Чи є синоніми до слова “минулий”?

Так, близькими за значенням до цього слова можуть бути: колишній, бувший. Проте, перед використанням цих слів, слід звернути увагу на контекст речення.

Як перейти з суржику на українську?

Щоб швидше перейти на “чисту” українську мову, варто прислухатися до таких порад: спілкуйтеся українською з рідними, друзями та незнайомцями; читайте книги українською, слухайте українську музику, дивіться фільми з українським перекладом; більше спілкуйтеся з носіями української мови; налаштуйте на телефоні українську мову; друкуйте і пишіть українською; пройдіть мовні курси.

В яких словниках можна знайти переклад слова з російської на українську?

Словники, у яких ви можете знайти переклад іншомовного слова на українську мову, так і називається “Словник іншомовних слів”. В даному випадку – “Російсько-український словник”.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Як сказати українською з прошедшим, з прошедшим українською, з прошедшим українською мовою, Переклад прошедши на українську мову

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *