Як розрахувати вік кішки за людськими мірками? 

Зміст

Всі ми любимо своїх домашніх тварин. Ми хочемо знати, що вони відчувають, що означає та чи інша поведінка та який етап тварина проходить зараз. Тож немає нічого дивного в бажанні дізнатися наскільки ви з вашим котиком близькі по віку.

Як визначити вік кішки?

Визначити точний вік кішки не знаючи її історії – завдання не з простих. Та якщо до вас потрапила тварина про яку немає необхідної інформації, то є декілька зовнішніх ознак, що можуть допомогти вам хоча б приблизно зрозуміти, якого віку тварина.

  • Стан зубів. У молодих особин зуби, зазвичай, більш гострі та біліші. Зуби старших котів жовтіють та мають “зношений” вигляд.
  • Очі. З віком очі у котів можуть тьмяніти, тож молоді коти матимуть ясні та яскраві очі.
  • Шерсть. Дорослі коти матимуть більш грубу та менш блискучу шерсть, тоді як у молодих котиків вона м’яка та блискуча. В деяких випадках можна помітити сивини.
  • Стан м’язів та суглобів. Поспостерігайте за котом. Літнім тваринам буде важко рухатись. Також вони можуть виглядати більш кістлявими.
  • Фізична активність. З віком коти стають менш активними та більше знаходяться у спокої, в той час як молоді особини грайливі та енергійні. 

Та якщо ви хочете мати більш точні дані, то варто звернутись до ветеринара. Лікар огляне тварину та зможе визначити її вік зважаючи на фізичний стан. 

Як визначити вік на людський розрахунок?

Насправді, цей процес переводу “котячих” років на “людські” ніколи не матиме точних результатів. Наші види надто різні, щоб з легкістю стверджувати, що буде відповідником тому чи іншому етапу розвитку. Проте існують розрахунки, що дозволяють визначити приблизний котячий вік в людських роках.

Розвиток котячого потомства відбувається швидше, ніж у людського. Вже у перший рік життя коти набувають достатньої фізичної зрілості, щоб вважатись дорослою особиною. Зазвичай прийнято вважати, що рік після народження у котів дорівнює 15 рокам у людей.

Надалі розвиток кішки сповільнюється, тож до кожного наступного року життя можна додавати по 4-5 значень, щоб зрівняти з людськими мірками. Тож у підсумку матимемо приблизно таку шкалу:

Рік життя кішкиВідповідний вік людини
1 рік15 років
2 роки24 роки
3 роки28 років
4 роки32 роки
5 років36 років
6 років40 років
7 років44 років
8 років48 років
9 років52 роки
10 років56 років

Та не забувайте, що коти, так само як і люди, мають індивідуальні особливості та розвиток, тож це лише приблизні розрахунки. Також варто врахувати, що показники можуть відрізнятися в залежності від породи, генетичних складових, умов проживання та загального стану здоров’я.

Скільки живуть кішки

Різниця тривалості життя у дикій природі та при домашньому утриманні має суттєві відмінності і на це є кілька причин. 

Вуличні коти часто піддаються небезпеці. У відкритому просторі вони вимушені відстоювати території, через що часто трапляються бійки. Як наслідок тварина може отримати поранення і заразитись інфекцією. Не менш небезпечним є середовище, в якому вони існують: на вулицях вони можуть потрапити під машину, провалитись в люк чи яму, з якої не зможуть вибратись, або ж постраждати від нападу собак. Також вуличні коти не мають стабільного, іноді, бодай якогось харчування. В таких умовах тривалість життя не перевищує 5-7 років.

Домашні ж коти вже за рахунок догляду мають довшу тривалість життя, оскільки мають регулярний догляд. Оскільки умови можуть різнитись, то середня тривалість життя становить 13-18 років. 

Порода тварини може впливати на її життя. Британські чи перські в середньому живуть до 15 років, димчасті австралійці чи невські маскарадні кішки можуть прожити близько 18 років, а сіамські, бірманські чи тайські – цілих 20.

До речі, кішки без породи в домашніх умовах живуть на декілька років довше ніж породисті. Зазвичай це пов’язано з хворобами, що можуть передаватися у спадок в середині породи.

Як збільшити тривалість життя 

Допомогти вашому котику прожити довге та здорове життя – це ваша відповідальність, як господаря. Для цього є декілька порад: 

  • Слідкуйте за здоров’ям вашого улюбленця. Контролюйте харчування та активність, щоб не допустити ожиріння. Слідкуйте за гігієною тварини та запобігайте появі шкідників у шерсті, вухах, і т.д. За наявності проблем звертайтесь до ветеринара.
  • Потурбуйтесь про безпечну обстановку. Приберіть із доступу улюбленця предмети чи речовини, що можуть завдати шкоди. При наявності у вас іншої тварини, наприклад, собаки прослідкуйте, щоб ваші тварини не становили загрози один з одному.
  • Любіть свого котика. Даруйте йому свою ласку та увагу та не допускайте стресових ситуацій. 

Тварини здатні відчувати більше, ніж люди. Хай вони відчувають лише вашу турботу!

Питання – відповіді

Що робити, якщо знайшов кота на вулиці?

В першу чергу тварину необхідно показати ветеринару, адже вона може мати хвороби та паразитів.

Що в першу чергу треба придбати, якщо хочеш завести кота?

Корм, миска, лоток та наповнювач – це речі першої необхідності. Пізніше можна докупити улюбленцю лежанку іграшки та інші атрибути.

Що робити, якщо кіт їсть траву?

Нічого. Це абсолютно нормальний процес. Тварини собі не вороги, вони краще за вас розуміють, що їм потрібно в даний момент.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Як розрахувати вік кішки за людськими мірками, Як визначити вік на людський розрахунок, Як визначити вік кішки, Як визначити вік кота, Як порахувати вік кішки, Скільки років коту за людськими мірками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *