Proof of Stake криптовалюти: як працювати з фʼючерсами на РoS активи?

Proof of Stake криптовалюти: як працювати з фʼючерсами на РoS активи?
Зміст

Фʼючерси на криптовалюту – один з найбільш затребуваних інструментів, через що ринок фʼючерсів є високоліквідним. При роботі на ньому більшість користувачів звикли використовувати РоW активи. Проте використання PoS криптовалют у ф’ючерсах має свої особливості, та відкриває користувачам нові можливості.

Що варто знати про Proof-of-Stake криптовалюти?

Proof of Stake (PoS) – це алгоритм консенсусу, який використовується в блокчейні для підтвердження та обробки транзакцій, а також для забезпечення безпеки мережі. Цей протокол відрізняється від Proof of Work (PoW), який використовується у Біткоїні, бо за своєю природою передбачає менше енергії та ресурсів для функціонування. Основні принципи роботи Proof of Stake криптовалюти:

  • Застава (Staking).

Учасники мережі повинні «ставити в заставу» певну кількість криптовалюти в обмін на можливість підтвердження транзакцій та отримання винагороди. Це необхідно для підтримки мережі.

  • Вибір випуску блоків.

Замість добування блоків, як у PoW, в PoS випуск нових блоків відбувається шляхом відбору учасників мережі на основі їхніх застав. Чим більше криптовалюти в заставі учасника, тим вища ймовірність того, що він буде обраний для створення нового блоку.

  • Розподіл винагород.

Винагорода за блоки, зазвичай, розподіляється між користувачами, які взяли участь у створенні блоку, на основі їхньої застави та/або інших факторів. Додатково це стає перевагою, коли вартість криптовалюти починає стрімко зростати.

Як працювати з фʼючерсами на РоS монети?

На відміну від Біткоїн-ф’ючерсів, що базуються на Proof of Work (PoW) крипті, ф’ючерси на Proof of Stake (PoS) активи мають власні особливості через відмінності у протоколах консенсусу. PoS ф’ючерси – це, перш за все, наступні особливості:

  • Базовий актив.

Ф’ючерси на PoS базуються на самій криптовалюті, яка функціонує на цьому протоколі. Популярні у цій групі фʼючерси – це контракти на Ethereum 2.0, Cardano, або Tezos.

  • Застава.

Користувачі, які беруть участь у торгівлі ф’ючерсами на PoS криптовалюті, можуть ставити в заставу криптовалюту, щоб забезпечити виконання угод та мінімізувати ризики. З цим підходом можна ознайомитись, аналізуючи, що таке фʼючерс, та як він працює.

  • Можливість винагороди.

Під час торгівлі ф’ючерсами на PoS криптовалюту існують механізми отримання винагороди за ставку, аналогічно тому, як учасники мережі отримують винагороду за участь у процесі підтримки роботи мережі.

  • Ліквідність.

Ліквідність ф’ючерсів на PoS крипту буде залежати від популярності самого активу та інтересу трейдерів до торгівлі цими контрактами, оскільки фʼючерс, простою мовою – інструмент захисту портфелю.

  • Розмір контрактів та маржа.

Параметри контрактів та маржі для ф’ючерсів на PoS криптовалюту можуть відрізнятися від ф’ючерсів на PoW монети, оскільки вони базуються на власних правилах та протоколах криптовалютної мережі.

Загалом, ф’ючерси на PoS криптовалюту можуть бути цікавим інструментом для торгівлі та інвестування, проте вони відрізняються за характеристиками від ф’ючерсів на PoW крипту через відмінності у протоколах консенсусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *