Кодацький кар’єр: фото, відгуки, як доїхати

Зміст

Україна – країна багата на мальовничі пейзажі, неймовірні краєвиди та місця, від яких перехоплює подих. Одним із таких місць є кар’єр у Старих Кодаках у Дніпропетровській області. Саме про нього і йтиме мова у сьогоднішній статті. Тож влаштовуйтесь зручніше, ми йдемо досліджувати землі нашої України!

Історія Кодацького кар’єру

Кодацький кар’єр – це колишній гранітний кар’єр, розташований у Дніпропетровській області, Україна. Його видобуток розпочався у 18 столітті і використовувався для будівництва мостів, доріг та інших споруд. Кар’єр був закритий у 1970-х роках, і з того часу він став популярним місцем для відпочинку.

З Кодацьким кар’єром пов’язано багато легенд та таємниць. Існує версія, що на цьому місці колись знаходилась одна з найвеличніших фортець в Україні. Вона була збудована за проектом французького інженера Ґійома де Боплана, мала п’ять бастіонів і була оточена ровом з водою. Протягом своєї історії Кодацька фортеця неодноразово зазнавала нападів. У 1648 році її взяли штурмом козаки під проводом Богдана Хмельницького. У 1775 році фортецю зруйнували за наказом російської імператриці Катерини II.

Сьогодні від Кодацької фортеці збереглися лише земляні вали та руїни бастіонів.

Інша легенда ж розповідає про те, що на дні кар’єру знаходиться скарб, захований козаками. За легендою, козаки, тікаючи від переслідувачів, сховали свої багатства у глибокій ямі, а потім затопили її, щоб ніхто не знайшов скарб.

Ще одна з легенд пов’язана з русалкою, яка нібито живе у кар’єрі. Деякі люди стверджують, що бачили русалку, яка виринула з води та пірнула назад.

Опис Кодацького кар’єру

Кодацький кар’єр – це мальовниче місце з бірюзовою водою та крутими скелями. Глибина кар’єру сягає 40 метрів, а ширина – 200 метрів. Він простягається вздовж течії Дніпра з півночі на південь.

На захід від нього — висока скеля з поваленим камінням. Скелі прямовисні і висотою в десятки метрів, тож зайти у воду тут неможливо. На сході ж – вузька смуга землі, з одного боку якої протікає бурхливий Дніпро, а з іншого – тихі води Кодацького кар’єру. Водойми навіть різняться за кольорами. Води Дніпра темно-синього кольору, а в кар’єра – більш зеленкуваті. Колір Кодацького кар’єру помітно контрастує з кольором Дніпра: приємний зелений, прозорий, місцями мутний. Це може залежати від погоди і температури води та повітря. Вода в озері тепла, течії немає, але живить озеро підземне джерело.

Навколо кар’єру розташований ліс, який робить це місце ще більш привабливим для туристів.

Сюди приїжджають, щоб:

  • Купатися (неофіційно) у чистій та прохолодній воді.
  • Пірнати з аквалангом, досліджуючи підводні глибини.
  • Рибалити, адже у кар’єрі водиться багато риби.
  • Засмагати на піщаному березі.
  • Відпочивати на природі, насолоджуючись мальовничими краєвидами.
  • Робити фото на пам’ять про це незабутнє місце.

Також важливо пам’ятати, що:

  • Офіційно купатися в кар’єрі заборонено, тож за ваші дії відповідальність несете лише ви.
  • Навколо кар’єру немає магазинів, тому візьміть з собою все необхідне.
  • Не забудьте про сонцезахисний крем та головний убір.

Як доїхати до кодацького кар’єру

Кар’єр розташований у селі Старі Кодаки, що на півдні Дніпровського району Дніпропетровської області. Простіше за все дістатися автобусом №16, який відправляється від житлового масиву Тополя 3. Також з Дніпра у Старі кодаки ходить маршрутка під номером 109.

Крім того, ви можете сісти на громадський транспорт до аеропорту Дніпра та пройти звідти приблизно 7-8 кілометрів. Це займе приблизно 1 годину часу. Також можна доїхати автомобілем.

Коротка інформація, відгуки

Аби вам було зручніше знайти те, що вас цікавить, ми створили для вас таблицю, в якій міститься інформація, що стосується кар’єру та відпочинку на ньому.

КритерійХарактеристика
Координати локації48°30′59″N 35°03′46″E
СтанКолишній гранітний кар’єр, затоплений водою
ТипПрісноводне озеро
Площа20 га
Максимальна глибина40 м
Середня глибина20 м
Середньорічна температура води18°C
Під’їхати автомобілемТак, є безкоштовні місця
ЗавантаженістьВисока, особливо у вихідні та святкові дні у теплий сезон
Додаткові розвагиРиболовля, пірнання, скелелазіння, екскурсії
Кафе/магазини/рестораниВідсутні
Вартість відвідуванняБезкоштовно

Цей кар’єр користується неабиякою популярністю серед туристів та простих місцевих жителів. Відгуки на нього, безпосередньо, позитивні та більшість відмічає прозорість води й чистоти пляжу.

Кодацький кар’єр – це не просто мальовниче озеро з бірюзовою водою, оточене крутими скелями. Це місце з багатою історією, оповите легендами та таємницями. Тож гарного вам відпочинку!

Питання/Відповіді

Чому існує офіційна заборона на купання в кар’єрі?

Купатися в Кодацькому кар’єрі офіційно заборонено через: відсутність рятувальників, глибокі та небезпечні місця та підводні камені.

Які екскурсії доступні на кар’єрі?

На Кодацькому кар’єрі доступні екскурсії, які знайомлять з історією кар’єру, його легендами та мальовничими краєвидами.

Як утворився кар’єр?

Кодацький кар’єр був створений у 18 столітті внаслідок видобутку граніту. Після вичерпання ресурсів у 1970-х роках кар’єр заповнився водою, утворивши мальовниче озеро.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Кодацький кар'єр, фото Кодацького кар'єру, як доїхати до кодацького кар'єру, як доїхати до кодацького кар'єру, Кар'єр в Старих Кодаках у Дніпрі, Кар'єр в Старих Кодаках, Кар'єр у Старих Кодаках у Дніпропетровській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *