Навчання в Польщі для українців: можливості та перспективи

Зміст

Звертаючись до https://slavic-center.com.ua/, можна задатись питанням, чому Польща так приваблює студентів сьогодні. Не дивлячись на те, що в минулому стереотипи в українському суспільстві говорили про навчання за кордоном, що це дорого й не для всіх, нині галузь розвивається як ніколи. Особливим попитом користуються університети Польщі. Мабуть у кожному з польських вищих навчальних закладів вже присутня чимала кількість студентів з України. Більшість із них вже встигли оцінити ефективність надання знань у Польщі та розраховують на великі перспективи професійного розвитку. Варто більш детально розкрити тему можливостей для студентів, що обрали для навчання польські ВНЗ.

Що варто знати стосовно вибору ВНЗ

Слід розуміти, що у більшості державних університетів цієї країни діють наступні правила:

  • перевага у безкоштовному навчанні видається полякам;
  • рекомендації на працевлаштування у місцевих підприємствах надаються полякам;
  • вартість навчання для іноземців у державному ВНЗ, як правило, у півтора чи два рази вища, ніж у приватних.

Це сприяє тому, що українські студенти здебільшого обирають приватні інститути. Ціна навчання від року в рік може збільшуватись. На 2024 рік вона складає від 900 € за один навчальний рік. У цей же час вартість навчання у державному ВНЗ починається від 1400 €, а якщо метою є здобування медичної освіти, то не менш ніж 5000 € на рік. Усі вищеназвані причини породжують рішення молодих людей з України обирати приватні університети Польщі.

Переваги та перспективи українських студентів, що навчаються у Польщі

Навчання у приватних польських ВНЗ дозволяє отримати декілька вагомих переваг:

  • Завдяки меншій кількості студентського потоку викладачі можуть приділяти кожному з студентів більше уваги. Через це індивідуальне пояснення певних тем та розуміння предмета в цілому стає більш доступним.
  • Можливості учнів в отриманні практичного досвіду не обмежені. У ВНЗ багато часу приділяється практиці, лабораторним заняттям, дослідженням, що дозволяє студентам не тільки отримати знання, а й застосувати їх вже на етапі здобуття. Навчаючись у Польщі, можна відвідувати семінари, форуми, бізнес зустрічі, різноманітні виставки, де демонструються винаходи та новітні досягнення у науці.
  • Приватні навчальні ВНЗ пропонують влаштування на стажування за фахом, що направлено на здобуття практичного досвіду ще до моменту закінчення навчання та працевлаштування.

Додаткові можливості

Студенти можуть самостійно обирати зручний графік навчання. На це не потрібно оформлювати певні дозволи. Таким чином університет можна поєднувати з підробітком. Тим паче, що у Польщі викладачі позитивно ставляться до ініціативи раннього працевлаштування молодих людей.

За час навчання студенти не тільки розвиваються в інтернаціональній середі, вдосконалюючи польський чи англійський (в залежності від обраної форми навчання). Вони ще й інтегруються в майбутнє життя у цій країні, мають можливість оформлення ПМП та високі шанси працевлаштування у бажану компанію завдяки європейському диплому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *