Які фрукти можна їсти при панкреатиті

Зміст

На жаль, в сучасних умовах проблеми з органами харчування не рідкість. Вони приносять дискомфорт та змушують нас змінювати наш звичний життєвий уклад. Найбільше від цього страждає можливість побалувати себе чимось смачненьким. Але все не так погано, як може здатися на перший погляд. Навіть в таких умовах є різні методи лікування, які обов’язково допоможуть на шляху до оздоровлення.

Що таке панкреатит?

Щоб визначити особливості харчування варто, для початку, розібратися з тим, що таке панкреатит. 

Панкреатит – це запалення підшлункової залози, якщо коротко. Сама ж підшлункова, це орган, що виробляє спеціальні ферменти, які допомагають перетравити наш смачненький обід. Також вона виробляє таку речовину, як інсулін. А це той самий гормон, що відповідає за регулювання рівня цукру у крові людини. Панкреатит може бути декількох видів:

  1. Гострий панкреатит. Це раптове гостре запалення підшлункової. Може бути викликане надмірним споживанням алкоголю, захворюванням жовчного міхура, травмою або ж підвищенням рівня тригліцеридів у крові (гіпертригліцеридемія).
  2. Хронічний панкреатит. Це також запалення підшлункової залози, проте воно повільно прогресує, тобто настає поступово. Причини розвитку захворювання теж різні: тривалий вплив алкоголю, куріння, генетичні чинники та інше.

Основним симптомом є біль у верхній частині живота. Також може спостерігатись зниження апетиту, нудота на навіть блювота. Тому в таких випадках варто звернутись до лікаря для консультації. 

Основи харчування при панкреатиті

Найголовніше завдання дієти при даній хворобі – зменшити навантаження на підшлункову залозу. Тож основними рекомендаціями є:

  • Зменшити вживання жирів, оскільки вони додають навантаження на підшлункову.
  • Обмежити вживання цукрів. Вони теж навантажують підшлункову.
  • Уникати смаженого та гострого.
  • Виключити алкоголь та куріння.

Також рекомендують обирати легкозасвоювані продукти та споживати невеликими порціями, щоб розподілити навантаження на травну систему. А підтримання водного балансу в організмі завжди позитивно вплине на організм.

Чи можна при панкреатиті їсти фрукти

Хоч при цьому захворюванні треба притримуватись особливого харчування, та це не означає, що ми маємо прибрати з раціону майже все смачненьке. Фрукти вживати можна, але варто споживати ті, що не зможуть завдати ще більшої шкоди. Ось деякі з них:

  • Яблука. Можна вживати у помірній кількості та обирати м’які сорти.
  • Груші. Також варто надати перевагу м’яким сортам та не обирати надто кислі фрукти.
  • Абрикоси. Свіжі, дозрілі та м’які фрукти в розумній кількості цілком підійдуть для вживання хворим на панкреатит.
  • Ананаси. Варто вживати обережно та в невеликій кількості, оскільки вони можуть бути кислими та подразнювати підшлункову.  
  • Манго. М’які плоди будуть прийнятними для організму в обмеженій кількості.
  • Персики та нектарини. Обирайте лише м’які та достиглі плоди.
  • Ягоди. Такі види, як малина та полуниця, обов’язково у стиглому стані, чудово додадуть різноманітності в раціон хворого.

Для кращого засвоєння фрукти можна відварити, запекти чи приготувати на грилі без використання жирів. Та все ж при додаванні нових елементів в раціон враховуйте особливості організму та можливі його реакції на деякі з інгредієнтів.

Що не можна при панкреатиті

Хворим не рекомендується до вживання велика кількість звичної нам їжі. Та все ж ми говоримо про фрукти, то ж при панкреатиті не можна вживати:

  • Цитруси. Лимони, апельсини, лайми та грейпфрути містять надто велику кількість кислоти, що негативно вплине на і без того подразнений орган.
  • Гранат. Теж має високу кислотність, що погано сприйматиметься організмом.
  • Виноград. Містить велику кількість цукру та може погано засвоюватись.
  • Недозрілі ягоди чи фрукти. Зазвичай надто кислі та важкі для травлення.
  • Плоди з твердою шкіркою. Організму буде важко перетравити таку шкірку, тож це може викликати додаткові ускладнення.

Як би нам не хотілось їсти все й одразу, та все ж на час лікування варто відмовитись від деяких елементів раціону та дати своїй підшлунковій впоратись із “випробуваннями”.

Не нехтуйте своїм здоров’ям, дотримуйтесь дієти та живіть щасливо!

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Які фрукти можна їсти при панкреатиті, Чи можна при панкреатиті їсти фрукти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *