Оптимальна фарба для стін різної структури

Зміст

Традиційно фарба для стін є одним із незамінних при будь-якому ремонті оздоблювальних матеріалів для внутрішніх та зовнішніх робіт. Вона має низку практичних властивостей, які підвищують зносостійкість поверхонь, роблять їх більш привабливими, неповторними у сприйнятті, надають затишку інтер’єру незалежно від дизайн-проекту.

Особливості вибору та види

Щоб продовжити період між ремонтами, заощадити на закупівлі матеріалів, необхідно не тільки правильно розрахувати кількість товару. Слід зробити вибір фарб для стін (https://decoratorskyi.com/farba) з урахуванням:

  • типу поверхні, її структури;
  • стану робочої стіни;
  • кількості шарів, що наносяться;
  • ступеня поглинання поверхні;
  • зносостійкості оздоблювального покриття;
  • умов експлуатації приміщення;
  • візуальних ефектів.

Популярність серед професійних та домашніх майстрів має акриловий склад на водній основі. Він легко наноситься на стіни, відрізняється високою адгезією, завдяки чому не відшаровується з часом, стійкий до вологи та ультрафіолету, швидко висихає.

Завжди знаходять свого покупця й алкідні фарби, в яких як розчинники використовуються вода та органічні речовини. Вони здатні вирівнювати поверхні, робити їх міцнішими, стійкішими до механічних пошкоджень, вологи. Глянцевий ефект покращує сприйняття інтер’єру. Склади підходять щодо внутрішніх і зовнішніх робіт.

Латексна група має водну основу, пігменти та добавки, які надають їй еластичність, тому вона не тріскається, не обсипається. До плюсів відносять також швидку висиханість, хорошу покриваність, зносостійкість. Кожен каталог фарб для стін включає силікатні та силіконові склади. Головна перевага силікатної обробки – паропроникність, що перешкоджає виникненню плісняви ​​та грибка. Основними перевагами силіконового складу є вологостійкість, стійкість до корозії, покращена еластичність, адгезія, екологічність.

Фарби та робочі поверхні

Оскільки поверхні стін мають різну структуру, що залежить від матеріалу, з якого вони складаються, то й барвники підбираються відповідні. Для стін з бетону, цеглини підходять латексні, силіконові, епоксидні склади. Можна використовувати і акрил, але в цьому випадку період між ремонтами триває 5-6 років.

Для дерева та металу використовуються акрилові, силіконові, алкідні оздоблення. Гіпсокартон потребує пластичних матеріалів, захисної плівки. Це забезпечують акрил і силікон після попереднього шпаклювання та нанесення ґрунтовки.

Окрема група – це декоративна фарба для стін із особливими ефектами. Добавки, що входять до її складу, надають в’язкість текстурі, дозволяють імітувати природні матеріали (камінь, цеглу, шовк, велюр, пісок тощо), а також створювати елементи під старовину, перламутрові, металеві глянці. Фарбування виконується спеціальними техніками, тому втілюються будь-які ефекти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *