Майстерність в дії: процес реставрації годинників

Майстерність в дії: процес реставрації годинників
Зміст

Навіть найдорожчий годинник із часом потребує певних процесів, які б оновили механізм та зовнішній вигляд годинника. Одним із таких процесів є реставрація. Тим не менше, виконувати реставраційні роботи якісно зможе не кожен майстер, особливо, якщо мова йде про швейцарські годинники.

Значення та важливість реставрації годинників

Реставрація годинників – послуга, яка відновлює зовнішній вигляд старовинних або старих годинників, запобігає швидкому зношуванню їх механізму, а також створює всі умови для безперебійної роботи протягом наступних років.

Для кожного власника реставрація годинників має власну користь. Тим не менше, процес важливий через ряд факторів:

  • дозволяє повернути першочерговий зовнішній вигляд годинника (особливо актуально, якщо він був отриманий у спадок або довгий час пролежав у шухляді без експлуатації);
  • відновлює або замінює годинниковий механізм;
  • дає можливість вчасно помітити збої в роботі механізму або елементів живлення.

Досить часто реставрацію замовляють перед тим, як подарувати годинник наступному поколінню, наприклад, від батька до сина або від бабусі до онуки. 

Етапи реставрації годинників: від діагностики до відновлення

Щоб процес пройшов правильно, потрібно знайти кваліфікованого спеціаліста. Якщо на реставрацію потрібно віддати швейцарський годинник, то варто знайти спеціальну майстерню.

Комплекс робіт по реставрації складається із декількох етапів. Перш за все, діагностика та ступінь руйнування:

  • ремонт або заміна механізму годинника;
  • усунення механічних пошкоджень, заміна корпусу або браслету;
  • заміна елементів живлення;
  • реставрація циферблату та корпусу годинника.

Відновлення працездатності – одна із двох цілей майстра-реставратора. В процесі роботи з годинниковим механізмом його розбирають, замінюють деталі. Далі – очищують, наносять нову змазку та збирають.  В деяких ситуаціях механізм є дуже пошкодженим, тому краще замінити його на нову. 

Якщо на корпусі є вм’ятини, сліди від ударів або подряпини, майстер може запропонувати варіанти їх усунення. Це може бути стандартна поліровка, але деякі матеріали потребують додаткових робіт. Наприклад, дерево потрібно ошкурити та покрити лаком.

Наступний етап – перевірка елементів живлення. Після цього майстер закриває корпус та перевіряє його герметичність. 

Не менш важливим етапом є відновлення зовнішнього вигляду годинника. Для цього годинникар працює із кольором та покриттям, а також замінюють скло або браслет, якщо це необхідно.

Професійні поради для успішної реставрації годинників

Важливо віддати годинник в професійні руки. Для цього завчасно подивіться майстерні, почитайте відгуки, можливо, хтось із знайомих вже звертався туди. Саме від майстерності спеціаліста залежить результат реставрації.

Дуже важливо використовувати оригінальні запчастини, якщо потрібна заміна елементів механізму.  Якщо поставити деталі від іншого годинника, зменшиться термін експлуатації. 

Якщо є спеціальне обладнання – це перевага. Тому краще передивитися портфоліо годинникаря, щоб перевірити, як він працює та яке обладнання використовує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *