Футбольне Євро-2024: зміни в регламенті

Зміст

14 червня розпочнеться черговий фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу. Змагання відбудуться у Німеччині. Серед команд, що подолали кваліфікацію, є й збірна України. Суперниками національної команди на груповому етапі стануть Бельгія, Румунія та Словаччина. В очікуванні старту Євро-2024 сайт https://stavochka.com.ua/ пропонує пригадати головні нововведення, що чекають на учасників та глядачів.

Розширення заявки до 26 місць

За великим рахунком, збільшення кількості заявлених гравців з 23 до 26 не є чимось новим. Така практика діяла 2021 року на Євро-2020 та під час мундіалю-2022 у Катарі. Але перед нинішнім турніром УЄФА планувало повернутися до традиційного формату з 23 футболістами у заявці. Рішення про розширення списку було прийняте відносно недавно, тож цей факт варто вважати нововведенням. Опція спрощує життя тренерам, яким часто доводиться обирати зайвих при формуванні команди, іноді жертвуючи заслуженими людьми.

Connected Ball, SAOT та інші інновації

Вперше в історії Євро команди гратимуть інноваційними м’ячами з технологією adidas Connected Ball. Їх призначенням є допомога арбітрам з прийняттям рішень щодо офсайда та гри рукою у штрафному майданчику. Технологія визначає точне положення м’яча та гравців і передає ці дані в режимі реального часу.

Connected Ball є частиною напівавтоматичної системи визначення офсайда (SAOT). Завдяки спеціальним камерам, що відстежують 29 точок тіла кожного гравця, судді VAR зможуть одразу побачити наявність положення «поза грою». Також на матчах турніру діятиме система автоматичної фіксації взяття воріт (GLT), вже добре відома вболівальникам футболу.

Гравцям доведеться стати стриманішими

Глядачі вже давно звикли бачити постійні апеляції футболістів до суддів майже після кожного спірного епізоду. Іноді такі прояви емоцій виглядають досить некрасиво. УЄФА вирішила посилити боротьбу з цим явищем, ввівши ряд обмежень для гравців. Головні моменти:

  • арбітри будуть пояснювати свої рішення тільки капітанам команд або гравцям зі спеціальним статусом, якщо капітаном є голкіпер;
  • звернення до арбітра без відповідного статусу карається жовтою карткою;
  • за покарання дисциплінарного характеру стягуватиметься грошовий штраф.

У випадку жовтої картки гравець або асоціація його країни заплатить 2 тисячі євро. При видаленні ця сума зросте вдвічі. Кошти будуть направлені у фонд УЄФА. Навряд чи таке фінансове покарання стане серйозною проблемою для більшості зірок, але жовта і тим паче червона картка за розмови сама по собі є солідним аргументом на користь дисциплінованої поведінки. Залишається лише дочекатися старту турніру, щоб побачити реальні наслідки змін у регламенті. Все цікаве, що відбуватиметься на Євро-2024, можна буде відстежити на ставочка.ком.юа та інших спортивних сайтах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *