Як зберегти зір: поради офтальмолога

Як зберегти зір: поради офтальмолога
Зміст

Найбільший вплив на якість життя мають щоденні маленькі звички. Це стосується і зору. Якщо ви відчуваєте проблеми із зором (розмитість зображення, втома очей наприкінці дня), варто відвідати лікаря офтальмолога в LMC, який проведе комплексний огляд і запропонує ефективне вирішення проблем, а при необхідності призначить коригуючі окуляри.

Чого остерігатися

Анатомія ока та його функціонування є результатом еволюційної адаптації до умов, які дозволили людині шукати їжу, орієнтуватися у ситуації, формуванні поведінки, пов’язаної з оперативним та ефективним пересуванням по землі. Сучасна цивілізація розвивається в шалено швидкому темпі, що часто перевищує біологічні можливості пристосування до навколишнього оточення. Тому варто пам’ятати про кілька дуже простих і рутинних дій, які негативно впливають на зір і одночасно є частиною нашого повсякденного життя людей.

  1. Мобільні телефони. Надмірна дія невеликих екранів може бути вкрай небезпечною для здоров’я. Око людини еволюційно розвинене так, що має дивитися в далечінь, а не в маленькі та яскраві екрани з дуже близької відстані. Це стомлює зір та підвищує ризик появи ускладнень у майбутньому. 
  2. Екрани комп’ютерів, ноутбуків. Так само, як у випадку з телефонами, ці предмети провокують проблеми із зором. Часто наближаючись до них на дуже близькі відстані, застигаємо в статичних позах на тривалий час, не переймаючись відповідним нахилом монітора. Якщо повсякденним інструментом роботи є комп’ютер, і робота з ним становить кілька годин на день, потрібно подбати про правильне та безпечне робоче положення.
  3. Куріння шкідливе для легенів і для зору. Курці значно частіше скаржаться на розмитість зображення та проблеми з сконцентрацією зору. Дослідження показують, що куріння може призвести до дегенерації макули очей. 
  4. Протирання очей. Часто під час втоми хочеться потерти свої очі. Така звичка створює високий ризик потрапляння інфекції. Навколо завжди знаходиться велика кількість мікробів, які легко можуть проникнути в очне яблуко.
  5. Дивитися на джерело світла. Уникайте тривалого погляду на дуже яскраве джерело світла, як штучне (ліхтарі, лампочки), як і природне (сонце). За наявності сонцезахисних окулярів робити цього ткожж не потрібно. Окуляри повинні захищати від шкідливої ​​дії ультрафіолетового випромінювання, проте навіть високоякісні лінзи не захистять від наслідків.
  6. Сонцезахисні окуляри без ультрафіолетового фільтра. Ці окуляри можуть бути шкідливішими, ніж дивитися на навколишній світ у сонячний день без окулярів. Якщо їх немає, то при надто інтенсивному освітленні рефлекторно очі жмуряться, звужуються зіниці. При використанні непрофесійних сонцезахисних окулярів зображення затемнюється, і зіниця не зменшується, а отже, ще більш уразлива для радіації. Відповідний фільтр позбавить цього ризику. Не забувайте про правильний вибір сонцезахисних окулярів, їх слід використовувати не лише влітку, а й цілий рік.

Вправи для зору

Якщо спосіб життя полягає у повсякденній роботі з комп’ютером, потрібно забезпечити систематичний відпочинок для очей. При тривалій роботі за комп’ютером, через надмірне навантаження виникає втома, що може викликати проблеми зі зором у майбутньому.

Хороший спосіб подбати про очі – робити щоденну гімнастику. При роботі за комп’ютером, кожні 30 хвилин потрібно хоча б протягом 30 секунд дивитися не далі, ніж на відстань 30 метрів. Завдяки цьому очі, зосередившись на дальньому зображенні, відпочивають у стані, закладеному природою. Такі вправи – це хороша можливість для спостереження за навколишнім світом у перервах від роботи.

Зміцнення здоров’я

Дуже важливим елементом, що впливає на якість зору, є їжа. Для збереження гарного зору, потрібно подбати про те, щоб у раціоні були продукти, багаті на речовини, що блокують розвиток вільних радикалів. Це, наприклад, шпинат, броколі, салат чи зелень петрушки.

Варто подбати та доповнити раціон фруктами та овочами з вітамінами А (морква, персики), Е (рослинні олії, горіхи) та C (цитрусові, полуниця, ківі).

Крім того, варто забезпечити свій раціон продуктами, багатими на лютеїн (капуста, жовті овочі), зеаксантином (помаранчеві та зелені овочі) та цинком (м’ясо, яйця, риба, устриці, насіння гарбуза, насіння соняшника, пшеничні висівки).

Дієта, багата на вищевказані компоненти, допомагає зберегти зір на довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *