Здоровий Спосіб Життя: 5 Порад для Підтримання Фізичного та Психічного Здоров’я

Корисні поради для збереження здоров'я та підтримки психічного благополуччя
Зміст

Останні кілька років під час і після пандемії COVID-19 серйозно вплинули на наше колективне фізичне та психічне здоров’я. В умовах закриття підприємств, соціального дистанціювання та відсутності мотивації стало важче дотримуватися режиму фізичних вправ та інших здорових звичок. Порушення багатьох «до-ковідних» способів життя призвело до того, що багато людей опинилися в стані апатії, незалежно від того, знають вони про це чи ні.

Вставайте і рухайтеся

Фізична активність не лише покращує ваше фізичне здоров’я. Вона вивільняє ендорфіни, які підвищують настрій і зменшують стрес. «Вправи підвищують рівень серотоніну, дофаміну та норадреналіну. Це дає вам загальне гарне відчуття того, що ви контролюєте ситуацію, яка інакше була б неконтрольованою”, – каже Дуейн Мілдер, тренер з питань здоров’я працівників. Існує безліч фітнес-додатків і веб-сайтів, які допоможуть вам розробити домашній режим тренувань, а багато силових вправ можна виконувати без спортивного обладнання. Якщо ви відчуваєте, що обставини знизили вашу мотивацію до тренувань, це нормально. Почніть з простих вправ, таких як розтяжка вдома або прогулянки по сусідству.

Перекушуйте з розумом

Легко знайти втіху в картопляних чіпсах і морозиві, але надмірна кількість солодкої та жирної їжі може сприяти збільшенню ваги і погіршенню психічного здоров’я. Трейсі Бранд, доктор медичних наук, рекомендує змішувати здорові перекуси зі шкідливими. «Намагайтеся, щоб під час кожного прийому їжі на вашій тарілці були фрукти та овочі, – каже вона. «Ці продукти з високим вмістом клітковини і низьким вмістом калорій мають великий потенціал для боротьби з мікробами». Спробуйте нежирний йогурт, цільнозернові крекери з хумусом або один з цих варіантів здорового перекусу.

Плануйте час для себе у своєму дні

Ми часто можемо бути зосереджені на турботі про інших – захисті найближчих родичів і сусідів, роботі з колегами у віддаленому робочому середовищі, перевірці стану здоров’я близьких, які перебувають у групі ризику, – і забувати про себе. Ті, хто доглядає за маленькими дітьми, дорослими людьми похилого віку або за тими й іншими, можуть почати відчувати ознаки емоційного вигорання. Щоб уникнути цього, виділіть принаймні 10 хвилин щодня, щоб зосередитися на власному психічному здоров’ї. Записуйте свої почуття в щоденник. Медитуйте. Почитайте книгу, щоб відволіктися. Якщо ви знайдете час, щоб допомогти собі, у вас з’явиться енергія, щоб допомагати іншим.

Завдяки VeePN, ви також можете забезпечити собі відчуття приватності та безпеки в онлайн-світі. Використання віртуальної приватної мережі дозволяє зашифрувати ваше з’єднання з Інтернетом, захищаючи вашу особисту інформацію від несанкціонованого доступу. З VeePN ви можете безпечно користуватися Інтернетом, знаходячись в будь-якому місці, навіть на віддалених публічних мережах.

Підвищуйте свій імунітет за допомогою їжі

Сильна імунна система забезпечує захист від сезонних захворювань та інших хвороб, таких як рак. Хоча ніщо не може замінити миття рук з милом, певні продукти харчування мають властивості, що підвищують імунітет. Цитрусові (апельсини, грейпфрути, мандарини), полуниця і червоний болгарський перець багаті на вітамін С, який стимулює утворення антитіл, що захищають вас від інфекцій. Вітамін А може запобігти інфекції, і він міститься в солодкій картоплі, шпинаті, моркві та продуктах, позначених як «збагачені вітаміном А», таких як молоко або пластівці. Білок – ще один ключовий фактор здорової імунної системи. До здорових джерел білка належать нежирне м’ясо, птиця, яйця та морепродукти.

Зробіть глибокий вдих

Один глибокий вдих може мати величезне значення, коли ви відчуваєте стрес або тривогу. Вправи на глибоке дихання знижують кров’яний тиск і заспокоюють розум, одночасно зміцнюючи легені. Спробуйте зробити так: Сядьте в зручне положення з розслабленими плечима. Закрийте очі, якщо це допоможе вам розслабитися. Повільно вдихніть через ніс, розширюючи живіт. Повільно видихніть на рахунок «п’ять». Зробіть паузу на дві секунди і знову вдихніть. Повторіть стільки разів, скільки потрібно.

Практикуйте правильну поставу під час роботи

Якщо вам важко тримати правильну поставу на робочому місці в офісі, її може бути ще важче підтримувати під час роботи вдома. Невеликі зміни на робочому місці можуть запобігти перенапруженню очей, проблемам з опорно-руховим апаратом і розумовій втомі. Відрегулюйте монітор так, щоб верхня частина екрану була на рівні очей. Сядьте так, щоб руки і стегна були паралельні підлозі, а спина підтримувалася. За потреби використовуйте подушку або складений рушник для додаткової підтримки спини. Ваші зап’ястя повинні бути прямими і розслабленими, коли пальці знаходяться в середньому ряду клавіатури, а лікті повинні бути вільними, а не зафіксованими. Нарешті, не допускайте безладу на робочому місці. Чистий стіл означає чистий розум.

Підготуйтеся до повноцінного сну

Регулярний режим сну може створити відчуття нормального стану і тримати стрес на відстані, а також допомогти вам залишатися фізично і психічно здоровими. «Ви будете засинати швидше і матимете якісніший сон, якщо дотримуватиметеся графіка», – каже Мілдер. Намагайтеся лягати спати і прокидатися приблизно в один і той же час щодня. Вимикайте електроніку принаймні за годину до сну: вона випромінює синє світло, яке заважає виробленню мелатоніну – гормону, що допомагає заснути. Крім того, це дасть вам змогу відпочити від потоку новин, пов’язаних з коронавірусом.

Якщо у вас проблеми із засинанням, спробуйте випити трав’яного чаю, прийняти гарячу ванну або душ чи записати всі думки, які не дають вам заснути. Ви також можете звернутися до нашого посібника зі здорового сну, щоб отримати більше порад від експертів щодо покращення сну.

Пам’ятайте, що ви не самотні

Важливо пам’ятати, що ми можемо (і повинні) підтримувати емоційний зв’язок з іншими, коли це можливо. Телефонуйте або спілкуйтеся у відеочаті з родичами, особливо з тими, хто живе самотньо. Влаштуйте віртуальний ігровий вечір з друзями. Дізнайтеся, як ви можете допомогти своїй громаді. Ми всі тут разом, а це означає, що ніхто з нас не є по-справжньому самотнім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *