Ламінат є дуже зручним та гарним покриттям для підлоги. Він досить твердий і одночасно забезпечує амортизацію. При ходьбі по такій підлозі майже нечутно шуму від кроків. Строк служби такого покриття досить значний. Головне при цьому правильно його покласти та забезпечити відповідні умови догляду та використання.
Як обрати ламінат для житлового приміщення
Прийшовши до магазину, можна розгубитися у широкому різноманітті запропонованого ламінату. Щоб правильно обрати матеріал для підлоги у квартирі чи будинку, потрібно звертати увагу на номер, що позначає клас:
- 31 клас призначений для використання у гардеробних кімнатах, спальнях, коморах;
- 32 клас відповідає вимогам до міцності покриття, що використовується у кухнях, дитячих кімнатах, вітальнях;
- 33 клас рекомендовано використовувати для коридору або передпокою;
- 34 клас – це найбільш стійкі покриття, що здебільшого використовуються для нежитлових приміщень, наприклад, для торгівельних залів, спортзалів та складів.
Якщо покупець шукає, де можна якісний ламінат купити в Україні, то варто звернутись до професійного постачальника, компанії Віста, асортимент якої представлений на сайті vista.ua.
Важливі аспекти при монтажі ламінату
Перш ніж стелити ламіновані панелі, варто ознайомитись з деякими важливими нюансами, що дозволить уникнути помилок монтажу та складнощів з підлогою в майбутньому.
Підготовка поверхні
Перш за все варто переконатися в тому, що підлога має рівну та міцну поверхню. Різниця у горизонталі на кожній ділянці у 2 метри не має бути більшою за 2 мм. Якщо це не відповідає дійсності, то варто спочатку підготувати основу, наприклад, зробити бетонну самовирівнюючу стяжку. Далі поверхня має бути очищена від зайвого сміття, камінців, пилу тощо.
Якщо була зроблена бетонна основа, то вона може віддавати холодом і щоб забезпечити теплу підлогу, рекомендується накрити основу з бетону фанерою товщиною 1 см.
Після цього на поверхню настилають гідроізоляцію та підложку. Ці матеріали мають накладатися перпендикулярно напрямку, у якому буде стелитися сам ламінат. Щоб смуги підложки та ізоляції не ковзали по підлозі, їх скріплюють між собою за допомогою клейкої стрічки.
Як обрати напрямок укладання ламінату, щоб не було видно тіней та стиків
Ламінат має таку особливість, що у разі, якщо світло падає з фронтальної сторони, то будуть помітні стики між панелями, а малюнок буде віддавати тінями. Щоб такого не було, потрібно стелити ламінат вздовж глухої стіни і перпендикулярно тій стіні, на якій знаходиться вікно.
Монтаж ламінату – з клеєм чи без?
В залежності від обраного способу монтажу ламінат може стелитися без використання клею або з ним. В першому випадку панелі будуть триматися за рахунок замків, що передбачені на них. В такому разі ламінат можна використовувати повторно.
Якщо для укладання буде задіюватись клей, то повторне використання буде неможливе. Проте цей спосіб актуально обирати для того, щоб забезпечити захист підлоги від рідини, що може потрапити в стики зверху. Адже панелі мають деревноволокнисту основу, що активно вбирає вологу, і якщо вода проникає крізь стики, то є вірогідність піднімання панелі та порушення підлоги, не кажучи вже про спорчений вигляд.
Беручи до уваги вищеназвані аспекти, можна запобігти виникненню різноманітних проблем, пов’язаних із непрофесійним монтажем покриття.