Реєстрація компанії в Польщі – це досить непростий процес, особливо для тих, хто не мав досвіду відкриття бізнесу в цій країні. Тривалість процедури реєстрації може становити від 2 до 3 тижнів, а внесення змін до установчих документів вже зареєстрованої компанії – до 4 місяців. Ви можете відкрити свою справу в Польщі самостійно (для цього необхідно перебувати в країні) або скористатися послугами компанії, який спеціалізується на реєстрації та ліквідації бізнесу.
Що варто знати про основні типи бізнесу в Польщі?
Першим кроком на шляху до відкриття фірми в Польщі є вибір організаційно-правової форми вашого підприємства. Як і в Україні, у Польщі найпоширенішим типом є Sp. Z.o.o – аналог українського товариства з обмеженою відповідальністю. Другою популярною формою є Spółka Akcyjna, або акціонерне товариство. Третій тип – Spółka komandytowo–akcyjna, що відповідає командитному акціонерному товариству. Четвертий варіант – Spółka komandytowa, або командитне товариство. Крім того, у Польщі можна заснувати дочірні підприємства та представництва іноземних компаній.
Організаційно-правові форми відрізняються за розміром статутного капіталу, кількістю засновників, видами та цілями діяльності тощо.
Сьогодні найпоширеніша форма бізнесу — це Sp. Z.o.o, яка є аналогом українського ТОВ. Саме про неї й поговоримо далі.
Як зареєструвати Sp. Z.o.o?
Щоб відкрити фірму в Польщі, спершу потрібно вибрати процедуру реєстрації:
- Електронна реєстрація — не вимагає особистої присутності засновника, але потребує електронного цифрового підпису для подачі статутних документів через сайт Міністерства юстиції Польщі.
- Нотаріальна реєстрація — передбачає відвідування польського нотаріуса та надання низки документів.
Для нотаріальної реєстрації фірми в Польщі вам знадобляться такі документи: чинний закордонний паспорт, мінімальний статутний капітал у розмірі 5000 польських злотих, довіреність на представника, ідентифікаційний код PESEL, договір оренди (реального або віртуального офісу), розроблений статутний договір або акт, а також ліцензія (за потреби). Після цього документи засвідчуються у нотаріуса й подаються на реєстрацію. Весь процес триває близько двох тижнів. Якщо є бажання, фірму можна відкрити дистанційно або за довіреністю.
Коли фірма зареєстрована, потрібно відкрити банківський рахунок для її обслуговування, маючи при собі виписку про реєстрацію фірми та паспорт. Протягом семи днів треба зареєструвати кінцевих бенефіціарних власників, для чого потрібен цифровий підпис і PESEL. Далі потрібно звернутися до податкової за місцем розташування фірми для реєстрації номера банківського рахунку та бухгалтера компанії.
Щоб відкриття фірми в Польщі пройшло без зайвих клопотів, зверніться до професіоналів. Наприклад, українська компанія SMK Consulting допомагає з реєстрацією компанії та веденням документації і бухгалтерського обліку професійними спеціалістами.