Неінвазивна пренатальна діагностика: спокій майбутніх матусь

Неінвазивна пренатальна діагностика: спокій майбутніх матусь
Зміст

Коли майбутня матуся стає на облік по вагітності, лікар розписує план обстежень, серед яких є абревіатура НІПТ. Вона розшифровується як неінвазивна пренатальна діагностика. Це комплекс методів для виявлення можливих генетичних аномалій та вад розвитку плода. 

Клініка Гармонія здоров’я проводить комплекс неінвазивних пренатальних тестів за рекомендаціями всесвітньої організації з охорони здоров’я. Майбутні матусі можуть бути впевненими, що отримають точні результати, адже всі обстеження проводяться на новітньому медичному обладнанні та виконуються кваліфікованими спеціалістами.

Методи неінвазивної пренатальної діагностики

У крові вагітної жінки після першого місяця з моменту зачаття починають циркулювати фрагменти ДНК дитини. З 10-го тижня їх кількість досягає високого рівня, це дозволяє зробити генетичний тест. До методів НІПТ належать:

  • обстеження УЗД. Ультразвукове дослідження дає змогу на ранніх стадіях оцінити розвиток нервової трубки плода, виявити порушення на пізніших термінах та дослідити функцію плаценти;
  • біохімічні скринінгові тести. Досліджується кров матері, у якій виділяються фрагменти ДНК дитини. За цими тестами визначається ризик синдромів Дауна, Едвардса та інших генетичних хвороб. 

Якщо результати НІПТ вказують на можливі серйозні захворювання дитини, тоді лікар приймає рішення призначити інвазивні методи діагностики. До них належать біопсія хоріона, амніоцентез, плацентоцентез.

Переваги неінвазивної пренатальної діагностики

Майбутній матусі не варто хвилюватися, коли лікар призначає НІПТ, адже:

  • неінвазивні методи діагностики повністю безпечні для вагітної жінки та майбутньої дитини. УЗД не несе ніякої загрози ембріону на будь-якому терміні вагітності;
  • діагностика має високу точність результатів. Біохімічний аналіз крові дозволяє сказати про можливий синдром Дауна з імовірністю 99%. Інші генетичні порушення теж виявляються з високою точністю;
  • обстеження є доступним. Скринінги можна проводити на ранньому терміні вагітності, це дозволяє виявити потенційні ризики ще до 12 тижня;
  • діагностика не викликає жодних незручностей. Для проведення аналізів та УЗД матусі потрібно лише декілька хвилин. Процедури не займають багато часу й не потребують спеціальної підготовки.

Ціна аналізу НІПТ https://harmony-health.com.ua/service/reproduktolohiiy/neinvazivnoe-prenatalnoe-testirovanie-nipt/ залежить від кількості тестів. Іноді лікар призначає, окрім планових, додаткові дослідження, якщо це потрібно. Також може знадобитися консультація генетика та інших лікарів.

Майбутній матусі варто проводити всі неінвазивні пренатальні обстеження, які визначені планом ведення вагітності. Тоді можна буде вчасно виявити можливі ризики патологій та скорегувати тактику спостереження за розвитком плода або, якщо аналізи в порядку, заспокоїтись та насолоджуватись прекрасним періодом вагітності. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *