Комплектація пожежного щита

Комплектація пожежного щита
Зміст

Пожежний щит — конструкція на стіні, призначена для зберігання первинних засобів пожежогасіння, а також різноманітного додаткового інвентарю, який допомагає боротися із загоряннями на початкових стадіях. Такі стенди встановлюються на об’єктах різного функціонального призначення та площі. При цьому конструкція має розміщуватися у місці, яке добре вино з усієї території будівлі, приміщення або простору, що охороняється. В даній статті ми розповімо про особливості комплектації пожежного щита.

Що входить в комплектацію пожежного щита

Залежно від конкретної модифікації та призначення, подібний щит може містити різний пожежний інвентар. Проте мінімальна комплектація повинна включати: 

  • вогнегасники різного типу та марки; 
  • ящик із піском; 
  • 3 пожежних багра; 
  • совкову та штикову лопати; 
  • 2 ломи; 
  • 2 сокири. 

Вибір конкретної комплектації залежить від площі приміщення або території, що охороняється, та класу пожежної небезпеки. Адже на кожному об’єкті можуть розміщуватися різні речовини та матеріали, які відрізняються класом горючості. Існують наступні варіанти комплектації стендів: 

  1. Пожежні щити для пожежі класу А (займання твердих речовин, таких як древесина, тканини або папір, що зумовлює тління) — мають обов’язково включати 2 вогнегасники (ОП-4,5 чи 10), лом та багор, 2 відра, лопати та ємність із водою на 0,2 куб. м. 
  2. Пожежні щити для займань класу В (рідини та речовини, що можуть плавитися) — передбачають те ж саме, але замість ємності для води — ящик із піском на 0,5 куб. м. Також стенд має містити покривало розміром як мінімум 1х1м.
  3. Пожежні стенди для займань класу Е (пожежі, пов’язані з електротехнікою) — повинні містити 2 вогнегасники (ОП-4-5 або ОУ-3-5), гак з дерев’яною рукояттю, набір для різання електропроводів, лом та багор, покривало для ізоляції осередка пожежі, совкову лопату, ящик з піском.

Комплектація щитів для сільськогосподарських об’єктів схожа зі стендом у разі пожежі класу В, але передбачає ще віли. В усьому різноманітті пожежний інвентар та щити для нього пропонує магазин компанії Sheriff (https://sheriff.market/).

Вимоги до розміщення щитів

Пожежний інвентар повинен встановлюватися на видних місцях з урахуванням особливостей конкретного приміщення. Щит не має бути перешкодою на шляхах евакуації; разом з тим, важливо забезпечити зручний та вільний доступ до нього, а також найкращу видимість з різних точок території об’єкта. При цьому пожежний інвентар та обладнання можуть застосовуватися лише для гасіння пожежі, користуватися ними у господарських цілях забороняється.

Зауважимо, що для відкритого простору та об’єктів з переробки сільськогосподарських культур достатньо одного пожежного щита на 1000 кв. м, тоді як будівлі та приміщення, де є високий ризик вибухонебезпечності, повинні мати по щиту на кожні 200 кв. м.

Таким чином, сфера застосування, перелік установ та компаній, яким важливо мати пожежні щити та безпосередньо первинні засоби пожежогасіння, є дуже великими. Вибір конкретного обладнання залежить від особливостей функціонування самого об’єкта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *