Алергія на пилок: симптоми, діагностика і сучасні методи контролю симптомів

Алергія на пилок: симптоми, діагностика і сучасні методи контролю симптомів
Зміст

Алергія на пилок — найпоширеніше алергічне респіраторне захворювання. Її симптоми, серед яких часто виникає сінна лихоманка, вражають 10-20% населення. До того ж, прояви тісно пов’язані з сезонним цвітінням рослин.

Еріус® у формі сиропу — це зручні та надійні ліки, що допомагають справитись з широким спектром сезонних алергій. А поки більше розкажемо про саму патологію.

Що таке інгаляційна алергія?

Алергія (сенсибілізація, гіперчутливість) — це надмірна реакція імунної системи на патологічний агент, що називається алергеном. Для здорових людей він є нешкідливим подразником, але в сенсибілізованих — призводить до появи певних симптомів.

Найпоширенішими причинами гіперчутливості є так звані інгаляційні алергени, що потрапляють в організм переважно через дихальні шляхи. Вона може проявлятися цілорічно або сезонно, незалежно від віку. До останнього типу належить пилкова алергія (поліноз), симптоми якої виникають щороку під час сезону цвітіння алергенних рослин та виділення в повітря їхнього пилку[2].

Симптоми алергії на пилок

Найпоширеніші симптоми алергії на пилок включають:

  • набряк горла, нежить;
  • напади чхання;
  • закладеність носа;
  • свербіж у горлі;
  • почервоніння, свербіж, сльозотечу, що можуть призводити до кон’юнктивіту;
  • кашель;
  • хрипи.

Алергія на пилок: які аналізи потрібно здати?

Якщо ви підозрюєте, що у вас алергія на пилок, хороший спосіб її діагностувати — здати алергологічні тести крові. Вони аналізують концентрацію антитіл IgE до окремих патогенів та таким чином визначають, які саме алергени викликають наші симптоми. Такі лабораторні тести з крові проводяться у формі панелей (якщо підозрюється алергія на пилок, проводиться інгаляційна панель). Результат покаже нам концентрацію специфічних антитіл IgE, а також те, які алергени викликають сенсибілізацію у пацієнта, а які не є для нього шкідливими.

Які переваги цих тестів?

  1. Простота у виконанні — для проведення тесту потрібно взяти невеликий зразок крові під час забору в центрі.
  2. Безпека — немає ризику раптових та небезпечних симптомів, як при шкірному тестуванні.
  3. Може зменшити потребу у провокаційних тестах.
  4. Відсутність впливу поточного симптоматичного лікування, прийнятих ліків на достовірність результату. Тобто немає необхідності припиняти прийом ліків для проведення тесту.
  5. Одночасний аналіз декількох алергенів, що дозволяє згодом скоригувати точне лікування.
  6. Можливість виявлення перехресних реакцій.

Алергія на пилок: усунення та лікування

Алергію на пилок можна лікувати кількома способами. Найпоширенішим є використання протиалергічних, або антигістамінних, препаратів. Їхня функція полягає в тому, щоб полегшити симптоми алергії, однак часто вони не позбавляють від симптомів повністю.

Багато пацієнтів обирають метод десенсибілізаціх, направлене на лікування причини алергії. Це терапія, при якій пацієнт приймає зростаючі дози алергену у вигляді вакцин — таким чином організм вчиться переносити дану речовину. Десенсибілізація триває приблизно 3-5 років.

Література

1. Hauser M et al. Panallergens and their impact on the allergic patient. Allergy, Asthma & Clinical Immunology. 2010; 6–1.

2. Rossi RE et al. Sensitization profiles in polysensitized patients from a restricted geographical area: Further lessons from multiplexed component resolved diagnosis. Eur Ann Allergy Clin Immunol. 2011; 43(6):171–175.

3. Hauser M et.al. Bet v 1-like pollen allergens of multiple Fagales species can sensitize atopic individuals. Clinical & Exp Allergy. 2011; 41: 1804–181.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *