Не бажаючи носити окуляри для зору, багато підлітків їх просто недооцінюють. За допомогою такого аксесуара можна не тільки бачити краще, але й приміряти на себе абсолютно різні образи, наприклад розумника, тихоні або зірки вечірок. І це лише мала частина здібностей цього засобу корекції зору. Але щоб розкрити його потенціал, необхідно знайти потрібні окуляри.
Вибір оправи
Якщо лінзи виписує лікар, оправу можна підібрати самостійно. Це доволі серйозне завдання. Треба знайти саме ту, яка зробить зовнішність підлітка чарівною. У зв’язку з цим потрібно знати кілька правил пошуку оправи. Тут важлива геометрія. Форма оправи має доповнювати та врівноважувати обрис обличчя:
- для прямокутного або квадратного підборіддя найкращим варіантом стануть округлі окуляри;
- на овальних обличчях гарний вигляд мають оправи чіткої геометричної конфігурації;
- обрис черепа у формі сердечка прикрашають окуляри, у яких донизу йде легке розширення.
Мало хто звертає увагу на місток оправи. Він видається елементом, який небагато значить. Але від нього залежить, як візуально сприймаються риси обличчя. Наприклад, тонкий місток створює видимість широко посаджених очей, довгий — навпаки. А низький візуально робить ніс коротшим.
Як вибрати колір
Вартий уваги магазин окулярів пропонує багато варіантів відтінків оправ. Дехто вважає, що колір треба підбирати під те забарвлення гардероба, що домінує. Але це не зовсім так, бо одяг може бути різним, а волосся й тон шкіри залишаються незмінними. Саме з ними окуляри й мають гармоніювати.
Оправи сірого, сріблястого або інших приглушених забарвлень підкреслюють холодні відтінки шкіри. Для блондинів оптимальним рішенням стануть окуляри пастельних тонів. Шкіра золотистого теплого відтінку може засяяти з металевою чи бронзовою оправою або соковитих кольорів (наприклад, бірюзового). Рудоволосим пасують коричневі окуляри. Підліткам зі смаглявою шкірою можна сміливо купувати будь-які металеві оправи.
Вибір розміру
Маленька рамка окулярів обмежує поле зору. У великих значно частіше виникають відблиски та спотворення зображення. Правильна оправа не має:
- бути вище лінії брів;
- торкатися щік;
- виходити за найширшу частину обличчя.
Завушники дужок можуть спиратися тільки на верхній фрагмент вуха. Вони не мають тиснути на бічну частину голови.
Якщо ухвалено рішення обмежитися однією парою окулярів, у разі вибору кольорової оправи варто орієнтуватися на базові тони гардероба. Тоді зображення в дзеркалі напевне сподобається підлітку.