Як швидко полегшити гавкаючий кашель у дитини вдома?

Як швидко полегшити гавкаючий кашель у дитини вдома?
Зміст

Кашель є необхідним природним інструментом для очищення дихальних шляхів від чужорідних тіл та надлишків слизу, який виникає у відповідь на будь-яке подразнення. Отже, кашель — це захисний рефлекс, але через особливості будови дихальних шляхів у дітей деякі його види спричиняють особливий дискомфорт та навіть є сигналом про наявність небезпечних для життя станів.

Найбільше питань викликає гавкаючий кашель у дитини, адже він свідчить про велику ймовірність розвитку крупу — стану, при якому набряк у горлі стає таким сильним, що перекриває рух повітря. Круп зазвичай виникає в дітей віком від 6 місяців до 6 років та нерідко супроводжується температурою, причому найчастіше симптоми з’являються саме вночі. У горизонтальному положенні слиз накопичується в горлі, викликає збільшення набряку в найтоншому місці гортані — під голосовими зв’язками. Саме такий стан і викликає специфічний грудний кашель, який потребує особливої уваги з боку батьків.

Причини гавкаючого кашлю в дитини

Головним фактором, що викликає такий симптом, є вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів. Найчастіше гавкаючий кашель починається через вірус парагрипу, який викликає запалення та набряк гортані, голосових зв’язок і трахеї.

Хоча вірусні інфекції є найпоширенішою причиною такого типу кашлю, існують й інші можливі збудники:

  • задуха через потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи;
  • сильна алергічна реакція, наприклад, після укусу бджоли;
  • бактеріальні інфекції, такі як дифтерія або епіглотит;
  • захворювання на COVID-19, яке в деяких випадках може супроводжуватися симптомами, схожими на круп.

5 способів полегшити гавкаючий кашель у дитини вдома

Полегшити самопочуття малюка та запобігти розвитку крупу при грудному кашлі можна наступним чином:

  1. Використовуйте зволожувач повітря з холодною парою в кімнаті, де спить дитина. Вологість має коливатися в межах 40-60%, при яких слиз у дихальних шляхах не буде засихати, а значить, не завадить повітрю вільно циркулювати в дихальній системі.
  2. Робіть парові інгаляції. Це інший спосіб зволоження дихальних шляхів, який можна використовувати навіть для маленьких дітей. Якщо нема інгалятора, позбутися сильного кашлю можна навіть у ванній кімнаті: зачиніть двері та включить гарячий душ, щоб наповнити приміщення парою. Протягом 10–15 хвилин вдихання пари дитина відчує полегшення.
  3. Прогуляйтеся на свіжому повітрі. Малюк має перебувати в чистому, охолодженому мікрокліматі, який допоможе слизу в горлі залишатися вологим. Якщо надворі холодно, можна одягнути дитину тепліше та вийти на короткий час на вулицю. Альтернативою є вдихання повітря з морозильної камери протягом декількох хвилин.
  4. Заспокойте малюка. При стресі м’язи гортані напружуються та скорочуються, що призводить до погіршення симптомів. Рекомендується тримати дитину на руках, у вертикальному положенні, читати разом книжку або гратися у спокійну гру. Чим більше дитина буде розслаблена, тим легше їй буде дихати.
  5. Підтримуйте водний баланс. Давайте малюку велику кількість теплої рідини. Це допоможе розрідити слиз та полегшити стан.

У більшості випадків гавкаючий кашель можна лікувати вдома, якщо дотримуватися цих простих порад. Однак якщо дитині важко дихати, а запропоновані способи не допомагають, важливо викликати швидку допомогу, щоб уникнути ускладнень крупу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *