Як купувати товари в китайських маркетплейсах: лайфхаки для початківців

Зміст

Статистика свідчить: майже 50% всіх торговельних трансакцій останніми роками відбувається через китайські інтернет-магазини. Можна скільки завгодно аналізувати, чому, але факт залишається фактом: у Піднебесній можна купити що завгодно й за цінами виробників, які зазвичай є дуже низькими.

Чимало українців започатковує власний бізнес, орієнтуючись саме на китайський ринок. Багато таких вітчизняних магазинів з наповненням з Китаю можна побачити в Instagram і на інших майданчиках.

Про безпеку шопінгу

Aliexpress, безумовно, найпопулярніший маркетплейс із Піднебесної, але далеко не єдиний. Є й інші інтернет-магазини, які намагаються конкурувати з лідером, пропонуючи кращі ціни чи інші заохочення. Серед них є доволі відомі (Taobao, Alibaba), але набагато більше таких, що пересічному українцю незнайомі.

Тому потрібно обов’язково перевіряти такі ресурси, щоб не потрапити на фішинговий сайт. Найпростіший спосіб упевнитися, що перед вами оригінальний майданчик, — перевірити назву на шапці сайту та в адресному рядку: вони мають збігатися.

Про доставку

Собівартість товару багато в чому залежить від способу його доставки. Співпраця безпосередньо з виробником, та ще й з гуртовими закупівлями, дає змогу купляти товари за набагато нижчими цінами, ніж у маркетплейсах. Але через транспортні витрати вигідніше замовляти товари з Китаю, використовуючи сервіс NP Shopping. Це найбільш прозорий спосіб швидко та безпечно отримати замовлення будь-яких об’ємів, не витрачаючи час та зусилля на вивчення особливостей доставки замовлення літаком, залізницею чи морем безпосередньо на свою адресу.

Способи оплати

Це питання також хвилює багатьох бізнесменів-початківців. Здебільшого придбання товарів у Китаї здійснюється з оплатою в USD. Можна розраховуватися банківською карткою чи за допомогою електронного гаманця однієї з доступних платіжних систем, але перший спосіб вважається безпечнішим. Хоча б тому, що можна розраховувати на чарджбек, а платіжні сервіси повернення грошей не гарантують. 

Якщо у вас немає особистого кабінету в конкретному інтернет-магазині, потрібно буде ввести облікові дані картки: її номер, термін дії, прізвище та ім’я в латинській транскрипції, а також CVV-код.

Не слід боятися, що ці дані можуть бути розкриті: вони надійно захищені алгоритмами VeriSign SSl, тобто навіть постачальник їх не буде знати.

У разі виникнення суперечок саме банк-емітент може вас захистити, здійснивши чарджбек, якщо ви доведете, що не отримали товар чи він не відповідає характеристикам або обсягам замовлення. Зазвичай такі обґрунтовані заявки на повернення коштів розглядаються та задовольняються протягом місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *