Причини виникнення карієсу: що ви робите не так?

Причини виникнення карієсу: що ви робите не так?
Зміст

Карієс це найпоширеніше захворювання зубів у світі, яке вражає людей будь-якого віку. Втім, ви можете бути здивовані, проте карієс не є таким  неминучим, як можна про нього подумати.

Карієс не виникає сам по собі. За ним ховаються конкретні причини. Але про них ми часто не задумуємося.

Розповідаємо про основні фактори виникнення карієсу, як запобігти карієсу

 й те, чи не робите ви помилок у своєму харчуванні та догляді за зубами. А якщо підступна хвороба зубів уже з’явилася, краще не зволікати й подбати про якісне лікування карієсу в Києві

Причини появи карієсу

Основна причина карієсу це діяльність бактерій, які живуть у ротовій порожнині. Ці бактерії харчуються цукром та іншими вуглеводами, які ми споживаємо, і виробляють кислоту, яка руйнує зубну емаль.

Інші фактори, які провокують розвиток карієсу:

  • Недостатня гігієна ротової порожнини: недостатньо ретельне чищення зубів та невикористання зубної нитки веде до накопичення зубного нальоту, який стає живильним середовищем для бактерій.
  • Вживання великої кількості цукру: цукор та солодощі — основне джерело живлення для бактерій, які викликають карієс.
  • Сухість у роті: слина допомагає нейтралізувати кислоту та захищати зуби, тому сухість у роті стає тим фактором, від чого карієс може з’явитися швидше.
  • Генетична схильність: деякі люди мають генетичну схильність до карієсу.
  • Дефіцит фтору: фтор — це мінерал, який допомагає зміцнити зубну емаль та захистити її від карієсу, його недостача робить зуби більш сприйнятливими до карієсу.
  • Неправильне харчування: недостатнє споживання кальцію та вітаміну D може послабити зуби та зробити їх схильними до карієсу.
  • Куріння: нікотин та інші хімічні речовини у тютюновому димі пошкоджують зубну емаль та послаблюють імунну систему.

Проблеми зі здоров’ям, які підвищують ймовірність розвитку карієсу

Крім способу життя, існують окремі проблеми зі здоров’ям, які підвищують ймовірність того, чому виникає карієс.

Цукровий діабет — це захворювання, яке порушує здатність організму регулювати рівень цукру в крові та підвищує схильність до карієсу.

Ослаблена імунна система через різні причини, такі як ВІЛ/СНІД, хіміотерапія або приймання імуносупресивних препаратів, ускладнює боротьбу організму з бактеріями, які викликають карієс.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) це захворювання, яке виникає, коли вміст шлунку потрапляє в стравохід. Кислота в шлунковому соці може пошкодити зубну емаль та зробити зуби більш схильними до карієсу.

Найефективніші заходи профілактики карієсу

На щастя, карієс можна випередити, хоча іноді це й може бути не так просто. Для цього варто дотримуватися декількох способів профілактики.

Профілактикою карієсу є:

  • Регулярне чищення зубів: двічі на день фторвмісною зубною пастою. Варто чистити зуби протягом щонайменше двох хвилин за раз, приділяючи особливу увагу важкодоступним місцям.
  • Використання зубної нитки: користуйтеся зубною ниткою щодня, щоб видалити зубний наліт та залишки їжі між зубами, де зубна щітка не може дістати.
  • Обмеження споживання цукру: цукор — це основне джерело харчування для бактерій, які викликають карієс. Обмежте споживання цукру, особливо солодких напоїв та оброблених продуктів.
  • Регулярні відвідування стоматолога: навідуйтеся до стоматолога для профілактичних оглядів та професійного чищення зубів щонайменше двічі на рік.
  • Збалансоване харчування: воно має включати фрукти, овочі, цільнозернові продукти та нежирні білки, які забезпечать ваш організм необхідними поживними речовинами для здоров’я зубів.
  • Контроль хронічних захворювань: якщо у вас є хронічні захворювання, такі як цукровий діабет або сухість у роті, важливо їх контролювати, щоб зменшити ризик розвитку карієсу.

Коли карієс вже з’явився: рекомендації від VixClinic

Якщо у вас вже з’явився карієс, важливо якомога швидше звернутися до стоматолога. Чим раніше ви почнете лікування, тим меншим буде пошкодження зубів.

В клініці VixClinic рекомендують:

Провести професійну діагностику, включаючи рентген. Адже так лікар визначить точне місцезнаходження та розмір каріозної порожнини.

Залежно від стану зуба, в клініці застосовують різні методи лікування: пломбування, відновлення форми та функції зуба тощо.

Після лікування стоматологи дадуть рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною та харчування для профілактики рецидиву.

У деяких випадках може знадобитися й ендодонтичне лікування (лікування каналів зуба) або його видалення та встановлення імпланта.

Сучасні медичні технології й методики лікування у VixClinic спрямовані на те, щоб якомога краще зберегти пошкоджений зуб зміцнити здорові зуби для кращої профілактики карієсу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *