Посуд з антипригарним покриттям є цінним винаходом, ефективність якого гідно оцінили господині по всьому світу та професійні кухарі в ресторанах та кафе. Дуже приємно готувати їжу на сковороді або в каструлі без побоювання пригорання продуктів до дна та стінок. Однак навіть при найакуратнішому поводженні рано чи пізно посуд з антипригарним покриттям стає непридатним для використання. Адже покриття може бути легко пошкоджене при використанні неправильних інструментів для помішування їжі, абое для відмивання бруду. Але все ж таки не варто і поспішати купувати нову. Таке покриття можна відновити, причому це можливо в домашніх умовах. Варто детальніше розібратись в тому, як виконується відновлення антипригарного покриття і як зробити це найбільш економно для домашнього посуду, а також посуду, що використовується у сферах громадського харчування та промисловості.
Відновлення за допомогою молока
Нагріваючись до високої температури, молоко вступає в реакцію з тефлоновим покриттям і може сприяти його відновленню. Щоб виконати відновлення таким способом, необхідно налити молоко, щоб воно повністю покривало дно. Потім поставити на вогонь, довести до кипіння і кип’ятити 5 хвилин. Залишки молока злити, а сковороду необхідно промити за допомогою теплої води та м’якої тканинної серветки (або губки).
Використання солі
Чиста сковорода має бути розпечена на вогні. Потім на дно насипають сіль і продовжують гріти сковороду до тих пір, поки сіль не набуде коричневого відтінку. Після цього необхідно зняти посуду з вогню, висипати з неї сіль і протерти вологою серветкою.
Оцет та сода
Використання оцту та соди також допоможе позбавитися проблеми пригорання їжі до сковороди під час готування. Необхідно заготовити:
- 250 мл теплої води;
- дві столові ложки харчової соди;
- 150 г дев’ятивідсоткового оцту.
Дані інгредієнти поміщаються у сковороду та змішуються між собою. потім сковорода розміщується на вогонь і нагрівається. Після закипання потрібно ще 10 хвилин проварити суміш. Після цього можна вилити її та промити сковороду.
Однак, це ще не все. Слід промокнути посуд сухою серветкою, щоб прибрати зайву вологу, потім знову поставити на вогонь. Після нагрівання на дно сковороди потрібно вилити одну чайну ложку олії. Тепер необхідно почекати ще хвилинку та знову промити посуд.
Застосування спеціального спрею
Якщо випробувані підручні засоби не допомогли вирішити проблему, то можна купити вже готовий спрей зі спеціальним складом, що пропонується практично в кожному магазині зі сковорідками. Застосування такого засобу необхідно виконувати за інструкцією. Зазвичай це робиться так:
- спрей наносять на дно сковороди;
- розігрівають духовку до 200 ° C і поміщають туди сковороду;
- витримують посуд усередині духової шафи протягом 45 хвилин;
- дістають та миють сковороду.
Взявши до уваги ці кілька простих та недорогих методів, можна успішно відновити антипригарне покриття не тільки сковорідок та каструль, що використовуються вдома, але й посуду для промислової сфери та у закладах громадського харчування.