Чи можуть діти носити контактні лінзи і з якого віку?

Чи можуть діти носити контактні лінзи і з якого віку?
Зміст

Ми всі ходили до школи, відвідували різні гуртки та секції, гралися на вулицях з дітьми. І, звичайно, пам’ятаємо, коли однолітка, якому доводилося носити окуляри, неприємно дражнили та обзивали. Дитяча психіка дуже чутлива, і через постійні образи у дитини може формуватися негативний психічний потенціал, який буде заважати їй усе життя.

Навіть якщо оточення більш благосклонне до дитини, часто самі батьки виставляють своє чадо в непривабливому світлі, одягаючи йому товсті лінзи та криву оправу. А чому платити більше, думають вони, все одно дитина через час або поламає оправу, або потрібно буде міняти лінзи. І ось такий величезний клубок проблем лише через носіння окулярів.

Тому багато сучасних батьків часто звертають свою увагу на контактні лінзи для дітей. Але одразу їх зупиняють власні страхи та побоювання, а також некомпетентні поради знайомих. Ми намагалися зібрати в цій статті об’єктивну інформацію про використання контактних лінз дітьми, щоб зняти всі сумніви у батьків.

У якому віці діти можуть носити контактні лінзи?

За даними Американської Асоціації Дитячих Офтальмологів і Страбізмологів (ААПОС), 4 мільйони американських дітей у віці до 18 років носять контактні лінзи глазні. Фізично очі дитини можуть переносити контактні лінзи в дуже ранньому віці. Навіть деякі немовлята носять контактні лінзи через вроджену катаракту чи інші очні захворювання, присутні при народженні.

Отже, офтальмологи не мають нічого проти носіння контактних лінз дітьми. За даними виробників лінз, використовувати ці засоби корекції зору можна вже з першого року життя дитини, якщо в цьому є необхідність. Більш раціональні спеціалісти вказують, що реальніше призначати дитині контактні лінзи варто приблизно з 6-8 річного віку. Справа тут виключно в ступені свідомості дитини – може чи не може вона відповідально і акуратно користуватися лінзами, щоб їх не порвати, не зіпсувати і не занести в очі інфекцію, користуючись брудними руками чи лінзами.

І в нещодавньому дослідженні, в якому брали участь близорукі діти віком 8-11 років у 90 % дітей не виникало проблем з установкою або видаленням одноразових контактних лінз без допомоги батьків.

А яка кількість дітей в країні, у світі носить контактні лінзи?

Також батьки задають питання і про загальний вибір. А яка кількість дітей у країні, у світі носить контактні лінзи? Ви будете здивовані, але за загальносвітовою статистикою, серед усіх носіїв контактних лінз, діти віком до 17 років складають 10% усіх носіїв лінз. Це дуже велике число, враховуючи, що за статистикою діти в загальному населенні займають 30%, а найбільш поширеними користувачами лінз є люди віком старше 35 років.

Ризики, пов’язані з контактними лінзами, та поради щодо безпеки

Якщо ви думаєте про контакти для вашої дитини, ви можете подивитися, наскільки добре ваша дитина справляється з іншими обов’язками, зокрема з особистою гігієною.

Звичайна поведінка, яка може призвести до травми, включає:

  • носіння лінз іншої дитини;
  • зволоження лінзи слиною;
  • недотримання вказівок офтальмолога;
  • носіння косметичних або декоративних лінз, придбаних без рецепту.

Поради щодо безпеки контактних лінз

  • Мийте руки перед зняттям або надяганням лінз. Ретельно витріть руки чистою тканиною без ворсу.
  • Протирайте, промивайте, очищуйте та дезінфікуйте контактні лінзи відповідно до вказівок. Використовуйте лише ті розчини, які рекомендує ваш офтальмолог. Зверніть увагу, що чистка і зберігання лінз у розчині виключаються, якщо ви носите одноденні лінзи.
  • Ніколи не піддавайте контактні лінзи впливу води або слини.
  • Не носіть лінзи довше, ніж зазначено виробником або вашим офтальмологом. Не спіть у лінзах, якщо лише вам не дозволив ваш лікар.
  • Ніколи не носіть чужі лінзи.
  • Завжди майте при собі рецепт на лінзи, які ви носите.
  • Займаючись спортом, надягайте захисні окуляри або окуляри поверх лінз.
  • Наносіть будь-яку косметику після надягання лінз. Перед зняттям макіяжу зніміть лінзи.
  • Ніколи не одягайте контактні лінзи, якщо у вас червоні очі.
  • Якщо у вас свербіж, печіння, подразнення або червоний око, зніміть лінзи і зверніться до офтальмолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *