Скільки заробляє фармацевт – середня зарплата в Україні 

Зміст

Вибір професії – одна із найважливіших сходинок на етапі становлення особистості. Проте це не завжди так легко, як здається на перший погляд. Хтось знає, ким він буде вже з молодших класів, а для когось це таємниця навіть після випуску. Тоді ми і починаємо шукати та порівнювати варіанти.

Хто такий фармацевт

Фармацевт – це фахівець у сфері медицини, що володіє знаннями та навичками, необхідними для виготовлення, зберігання, відпуску та консультування з приводу лікарських засобів.

Ця професія з давніх-давен поширюється на території України. Перші згадки про представників цієї професії датуються ще ХІ століттям у “Ізборнику Святослава”. Фармацевти того часу існували при монастирях та займалися збереженням та поширенням знань про лікарські рослини.  

На сьогодні ж в обов’язки фармацевта входить:

  • Відпуск рецептурних та безрецептурних ліків. Фармацевт перевіряє рецепти на наявність помилок, пояснює пацієнтам, як правильно приймати ліки, і дає їм відповіді на будь-які питання, що виникають.
  • Консультування пацієнтів. Фахівець може допомогти пацієнтам вибрати ліки, які підходять їм найкраще, з урахуванням їхнього стану здоров’я, інших ліків, які вони приймають, та їхнього бюджету.
  • Виготовлення ліків. Фармацевт може готувати ліки за рецептами лікарів, а також робити розчини та інші лікарські форми.
  • Зберігання та контроль якості ліків. Фахівець стежить за тим, щоб ліки зберігалися в належних умовах, і контролює їх термін придатності.
  • Інформування пацієнтів про нові ліки та методи лікування. Фармацевт може проводити лекції та семінари для пацієнтів, а також надавати їм інформаційні матеріали про різні аспекти здоров’я.

Також фармацевти мають володіти деякими навичками у сфері обліку, аби вміти вести звітність.

Скільки заробляють фармацевти в Україні?

Середня заробітна плата за даними з вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Фармацевт» і за схожими запитами-синонімами за останні 3 місяці становить 20 000 гривень. Проте ця цифра може відрізнятися в залежності від міста в якому знаходиться запропонована вакансія.

МістоЗаробітна плата (грн)
Київ23 000
Дніпро21 500
Львів19 000
Одеса18 000
Харків19 000

Також на можливу заробітну плату впливає досвід роботи. Тоді коли фармацевту з досвідом роботи до року пропонують 17 000 гривень, то з досвідом від 3 до 5 років можна отримувати 21 000 гривень, а від 5 років – 23 000 гривень.

Також на рівень зарплати повпливає наявність таких навичок як:

  • Володіння англійською мовою;
  • Знання касового апарату;
  • Володіння навичками обліку в обліково-статистичних програмах.

Місцями роботи можуть виступати лікарні, аптеки чи мережі аптек, дистриб’юторські компанії або ж фармацевтичні заводи та компанії.

Що потрібно аби стати фармацевтом?

Якщо вас зацікавила ця сфера, то ось деяка інформація, щоб зрозуміти який шлях чекає на вас для становлення фахівцем у цій сфері.

Отримання освіти

Освіта – найперше, що вам знадобиться у цій сфері.

  • Середня спеціальна освіта. Ви можете вступити до фармацевтичного училища або коледжу після 9-го або 11-го класу. Навчання триває 3-4 роки, після чого ви отримаєте диплом фармацевта.
  • Вища освіта. Ви також можете вступити до медичного університету на фармацевтичну спеціальність або ж до фармацевтичного інституту чи університету після 11-го класу. Навчання триває 5 років, після чого ви отримаєте диплом провізора.

Складання ліцензійного іспиту

Після закінчення навчання вам потрібно буде скласти ліцензійний іспит, щоб отримати право на роботу фармацевтом. Тестовий ліцензійний іспит – обов’язкова частина державної атестації.

Працевлаштування

Якщо ж нічого із попередніх пунктів вас не зупинило, то після отримання ліцензії ви можете стати фахівцем та знайти роботу у аптеці, лікарні, фармацевтичній фабриці або науково-дослідному інституті тощо.

Професія фармацевта – це відповідальна, цікава та перспективна робота. Якщо ви прагнете допомагати людям, цікавитесь хімією та біологією і маєте навички комунікації та готові до відповідальності, то професія фармацевта стане гарним рішенням.

Питання/Відповіді

Чи складно навчатися на фармацевта?

Навчання включає в себе знання з багатьох дисциплін пов’язаних з біологією та хімією, тож може бути доволі складним.

Переваги професії фармацевта?

До переваг можна віднести затребуваність, можливість кар’єрного зростання та допомогу людям.

Недоліки професії фармацевта?

Недоліками є відповідальність професії, часто складний робочий графік та невисоку зарплату.

Як цю статтю можна знайти в пошуку:
Скільки заробляє фармацевт в Україні, середня зарплата фармацевта в Україні, фармацевт яка зарплата

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *